Styl życia

NAKRĘĆ SIĘ! Zapraszamy!

Writer

Kręcicie filmy kamerą, aparatem fotograficznym, czy choćby smartfonem? A może dopiero się do tego przymierzacie, ale nie wiecie, jak zacząć? Nasz nowy dział NAKRĘĆ SIĘ! jest właśnie dla Was.

Pomożemy Wam w nie tak trudnych, jak mogłoby się wydawać, początkach. Doradzimy, jak stawiać pierwsze kroki jako filmowiec i montażysta, ale też jak osiągnąć w tym hobby mistrzostwo. Polecimy najlepsze oprogramowanie i sprzęt, dzięki któremu obróbka i montaż filmu będą dla Was czystą przyjemnością, a nie wlokącą się godzinami udręką. Gwarantujemy, że dzięki przygotowanym przez naszych ekspertów poradnikom Wasze filmy z wakacji, imprez, a także bardziej ambitne kreacje z artystycznym zacięciem będą oglądane przez zaproszonych gości z przyjemnością. I już nikt po pierwszych minutach projekcji nie „przypomni sobie, że nie wyłączył przed wyjściem żelazka”…

Od czego zacząć czytanie – i oglądanie! – naszego nowego działu? Na dobry początek polecamy:

„ABC początkującego filmowca” – czyli przygotowane przez Norberta Gajlewicza kompendium wiedzy w pigułce w sam raz na początek: o filmowaniu i oprogramowaniu do obróbki i montażu.
„Intel Quick Sync – przebudzenie mocy procesora w operacjach wideo” – bo być może (jak podejrzewa Marcin Jaskólski) nie wszyscy wiecie, jakim potencjałem obliczeniowym, tak potrzebnym przy pracy na plikach wideo, dysponujecie już dziś. Dlaczego zatem z niego nie skorzystać?
„Jak złamać rękę w gipsie” – wywiad z Bartkiem Sibigą, mistrzem freeskiingu, czyli ekstremalnej odmiany narciarstwa, a przy tym zwolennikiem rejestrowania tych przeczących prawom grawitacji ewolucji na filmach.
…a tu filmowa próbka wyczynów Bartka Sibigi i Michała Schwierca. Obejrzyjcie koniecznie!
„Odtworzyć atmosferę Marsa” – rozmowa z Michałem Jagiełło, reżyserem klipów współpracującym z hiphopową wytwórnią MaxFloRec założoną przez Rahima (m.in. Paktofonika, Pokahontaz, L.U.C.).

Zapraszamy!

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności