Internet przedmiotów: inteligentna planeta połączona w jedną sieć

Pięć zaskakujących internetowych gadżetów

Writer

 

1. Rakieta tenisowa na turnieju Roland Garros

Babolat Play

Hiszpański tenisista Rafael Nadal na turnieju Roland Garros w 2015 roku grał rakietą podłączoną do sieci. Rakieta Babolat Play umożliwia graczom analizowanie występu, oferując graficzną prezentację wyników – pozwoli na przykład na sprawdzenie najczęściej stosowanego zagrania. A wszystko to w celu udoskonalenia techniki.

Babolat Play wygląda jak zwykła rakieta do tenisa, jednak zestaw czujników wbudowanych w uchwyt daje graczom dostęp do wielu informacji, takich jak: siła uderzenia, miejsce kontaktu piłki z rakietą, rodzaj i liczba stosowanych uderzeń. Umieszczona w rakiecie bateria działa sześć godzin, a pamięć wystarcza na zapisanie 150 godzin gry.

 

2. iKettle – niezwykły czajnik

iKettle

Tak, zwykły czajnik ma już dostęp do sieci. Pytanie: po co? Po co komu czajnik z Internetem?

Najogólniej mówiąc, iKettle firmy Smarter to współczesna wersja starego ekspresu. iKettle nie potrafi, co prawda, fizycznie przygotować kawy ani herbaty (chociaż Smarter wprowadza już na rynek internetowy ekspres do kawy, który będzie to umiał), ale może zagotować wodę dokładnie w porę parzenia porannej filiżanki. Czajnik można programować za pomocą aplikacji na smartfony. Funkcja zdalnej obsługi pozwala zaoszczędzić cenny czas.

 

3. Internetowy detektor tętna płodu firmy Cocoon Life

 

cocoon-life-smart2

Cocoon Life Smart i Cocoon Life Pocket to podłączone do Internetu detektory tętna płodu. Urządzenia te nie mają zastosowania ściśle medycznego. Pozwalają one jedynie posłuchać ruchów i bicia serca dziecka oraz, co ważniejsze, nagrać i udostępnić te dźwięki. Specjalna aplikacja ułatwia prowadzenie kalendarza wizyt lekarskich. Zawiera również informacje na temat ciąży.

 

4. Inteligentne smoczki dla małych internautów

Pacif-i

Na rynku można dziś znaleźć wiele internetowych produktów dla najmłodszych: od pieluch, przez butelki, po smoczki. Wkładanie dziecku do buzi smoczka wyposażonego w Bluetooth może wydawać się dziwnym pomysłem, jednak faktem jest, że połączony z siecią Pacif-i firmy Blue Maestro umożliwia rodzicom zdalny pomiar temperatury dziecka i dostęp do tej informacji na smartfonie.

Rodzice mogą też skonfigurować alarm informujący o zgubieniu smoczka. Firma czeka obecnie na zatwierdzenie produktu przez europejskie organizacje medyczne. Inteligentny smoczek powinien trafić do sprzedaży pod koniec 2015 roku.

 

5. CatFi – automatyczne karmienie zwierzaka…

CatFi

Karmienie kota przez sieć? Nie ma się czemu dziwić, jeśli wziąć pod uwagę aktualną modę na podłączanie do sieci różnych domowych gadżetów. Jednak CatFi to coś więcej niż prosty, internetowy gadżet. Umożliwia on właścicielom zwierząt zdalne i dokładne odmierzenie karmy, dzięki czemu nie muszą oni już polegać na zasilanym baterią automacie.

CatFi jest urządzeniem bardzo precyzyjnym i naszpikowanym elektroniką. Miska jest połączona z wagą, która monitoruje wagę kota i ilość zjedzonej karmy. System rozpoznawania pyska – tak, to nie pomyłka! – wydaje karmę tylko właściwemu kotu, a system analizy danych monitoruje jego kondycję.

Więcej o gadżetach dla domowych zwierzaków przeczytasz tutaj.

 

A czy Tobie wpadły w oko jakieś nieprawdopodobne i niezwykłe gadżety internetowe? Napisz nam o nich w komentarzu poniżej.

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story