Internet przedmiotów: inteligentna planeta połączona w jedną sieć

Halloween ze smartfonem

Ken Kaplan Executive Editor, iQ by Intel

Serio, smartfona można się bać.

Jeśli w polu wyszukiwarki wpiszecie hasło „aplikacje na Halloween”, waszym oczom ukażą się anonse o “przerażających” grach, dzwonkach, obrazki w klimacie Halloween oraz horrory w transmisji strumieniowej – czyli dobrze znana klasyka.

Jeśli jednak zajrzycie głębiej do kotła czarownicy, odkryjecie niecodziennie aplikacje, które pozwolą wam porządnie przestraszyć znajomych.

Koszt tych programów nie jest wygórowany… wystarczy kilkukrotnie stuknąć ekran.

Operacja na otwartym sercu… lub innym organie

Klasyczne akcesorium na Halloween, czyli sztuczna gnijąca rana lub blizna, będzie straszyć jeszcze bardziej dzięki aplikacji iWound. Ta prawdziwie „organiczna” aplikacja na telefony z systemem iOS lub Android wymaga zastosowania specjalnego etui oraz porwanej koszulki. Cały zestaw tworzy iluzję żywego organu bijącego w otwartej ranie. Firma Morph Suits, producent aplikacji iWound, sprzedaje dostosowane do niej specjalne koszulki w cenach od 20 do 50 USD plus koszty wysyłki. iWound dorzuca gratis.

7_Smartphone_Apps_to_trick_out_your_Halloween_2

Oprogramowanie to stworzył Mark Rober, były pracownik NASA. Założył firmę  Digital Dudz i rozpoczął produkcję koszulek, które zdawały się podążać wzrokiem za ludźmi. Bezpłatna aplikacja udostępniona przez firmę pozwalała dopasować zakupioną koszulkę do odpowiednio spreparowanego pliku wideo. Tak przygotowany smartfon wkładało się do kieszonki wszytej w ubranie.

W efekcie powstawał interesujący kostium, na którym widniała twarz z poruszającą się gałką oczną lub kreskówkowy kot mrugający wielkimi ślepiami. Efekt trwał, dopóki w smartfonie właściciela nie wyładowała się bateria (warto wspomnieć, że firma Digital Dudz została niedawno sprzedana firmie Morph Suits i jest obecnie jej spółką zależną).

iZombie

Jeśli chcielibyście wyglądać jak zombie, ale nie chcecie męczyć się długie godziny przy nakładaniu makijażu i warstw lateksu, sięgnijcie po swój smartfon z systemem Android lub po iPhone’a.

W sklepach iTunes i Google Play znajduje się wiele bezpłatnych aplikacji, takich jak Walking Dead’s Dead Yourself firmy AMC lub Zombiematic Camera, które przekształcą wasze zdjęcia – lub zdjęcia waszych znajomych bądź zwierzaków – w obrazy nieumarlaków.

7_Smartphone_Apps_to_trick_out_your_Halloween_3

Następnie możecie pochwalić się swoim nowym obliczem każdemu, kto umie otworzyć plik JPEG.

Za 2,99 USD możecie kupić aplikację ZombieBooth Pro, która tworzy trójwymiarową, animowaną transformację.

Gdzie jest Jasio

Jeśli wasz mały potwór przebrany za dynię lub szkielet, polując na cukierki, zagubi się gdzieś w okolicy, odnajdziecie go łatwo, jeśli skorzystacie z odpowiednich technologii.

Bezpłatne aplikacje na smartfon, takie jak Scan Me Kidz, działające w połączeniu z bransoletką zawierającą kod QR, śledzą położenie waszego dziecka za pomocą systemu GPS. Kod QR zawiera informacje, które – po zeskanowaniu przez osobę ze smartfonem – pomogą mu wrócić do domu.

https://www.youtube.com/watch?v=r2W–C4nQlM

Warto się także zainteresować usługą Gdzie jest dziecko, pozwalającą łatwo i dyskretnie zlokalizować malucha, który ma przy sobie telefon. Jeśli zawieruszy się gdzieś podczas Halloween, precyzyjnie ustalicie, gdzie akurat jest.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Rozrywka

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story