Granice nowoczesnych możliwości

Biopod – programowany domowy las tropikalny

Writer

Biopod, nazwany pierwszym na świecie inteligentnym mikrośrodowiskiem, nie bez powodu rozbudził wyobraźnię ludzi na całym świecie. Jego twórca, Jared Wolfe, poprosił o skromne 30 tys. dolarów kanadyjskich w serwisie Kickstarter. Udało mu się jednak zgromadzić ponad 400 tys. dolarów.

No więc, co to takiego? Biopod to mikrośrodowisko, które automatycznie kontroluje temperaturę, światło, wilgotność, wentylację i opady deszczu. Do zarządzania nim służy aplikacja na smartfona, która umożliwia wyhodowanie praktycznie wszystkiego – od zioła, rośliny lub ogrodu kwiatowego po miniaturowy las deszczowy dla zwierząt domowych.

biopod1

Kiedy zasiejesz ziarna w glebie tego niesamowitego urządzenia, wystarczy tylko otworzyć aplikację na smartfonie, wybrać typy roślin, które chcesz uprawiać oraz wskazać, czy ma się tam znaleźć jakieś zwierzę. Biopod zajmie się całą resztą!

Aplikacja wskaże najlepsze ziarna do posiania i ich cykl rozwoju, przedstawi oczekiwany termin kwitnięcia i zbiorów, a nawet nagra filmy HD i przedstawi rozwój roślin na filmie poklatkowym. Uzyskaj więcej informacji na stronie biopod.org lub obejrzyj poniżej film w serwisie Kickstarter.

Zdjęcie: kickstarter.com

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story