STEM

Ciało ekranem telefonu przyszłości

Writer

Zaprojektowana we Francji bransoletka Cicret Bracelet to gadżet, który wyświetla na przedramieniu dotykowy obraz ekranu telefonu komórkowego.

Jest to idea tak ambitna, że wiele osób ma ma wątpliwości, czy można ją wcielić w życie. Film w serwisie YouTube prezentujący prototyp urządzenia rozpala jednak nadzieję. W końcu na powstanie zegarka z projektorem Ritot zebrano w 2014 roku ponad 1,6 mln dolarów, a obecnie trwają intensywne prace nad tym projektem. Sam pomysł jest bardzo sensowny, nawet jeśli obecna technologia nie umożliwia jego realizacji.

cicret-bracelet

Początkowo zapowiadano premierę produktu na koniec ubiegłego roku. Niedawno pojawił się film przedstawiający działający prototyp, tak więc każdy może sobie wyrobić własne zdanie na ten temat.

Jak twierdzi firma Cicret, bransoletka będzie mogła służyć do odbierania połączeń, wyświetlania mapy, przesyłania zdjęć do serwisów społecznościowych i sprawdzania prognozy pogody. Jeśli dane techniczne się potwierdzą, bransoletka zostanie wyposażona w osiem czujników zbliżeniowych, które będą wykrywały każdy ruch. Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby spełnić cztery ważne kryteria:

  • Kąt projekcji musi być niewielki, aby obraz trafiał bezpośrednio na skórę.
  • Wyświetlana klawiatura wirtualna musi być obsługiwana jednym palcem.
  • Urządzenie musi działać na dowolnym typie skóry.
  • Urządzenie musi działać w świetle dnia i w ciemności.
Zegarek z projektorem Ritot
Twórcy zegarka z projektorem Ritot przyjęli podobne założenie jak w koncepcji bransoletki Cicret — pikoprojektor wyświetla godzinę na dłoni.

Francuscy inwestorzy bransoletki Cicret mają nadzieję zebrać za pośrednictwem platform crowdfundingowych 850 tys. euro w celu rozpoczęcia masowej produkcji. Urządzenie ma być dostępne w dziesięciu kolorach, a jego cena wyniesie od 200 do 400 euro.

Źródła: zdjęcia – cicret.com, ritot.com, wideo – kanał Cicret Bracelet w serwisie YouTube

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story