Makerzy

Co stworzysz po Maker Faire?

Ken Kaplan Executive Editor, iQ by Intel

A Ty? Co stworzysz?

W czasie imprezy World Maker Faire w Nowym Jorku wynalazcy i majsterkowicze mogli wymieniać się pomysłami, zasobami i opiniami w luźnej, niezobowiązującej atmosferze.

Światowe imprezy z cyklu Maker Faire. Kliknij, żeby powiększyć.
Światowe imprezy z cyklu Maker Faire. Kliknij, żeby powiększyć.

Zarówno przed imprezami z cyklu Maker Faire, jak i w ich trakcie oraz po ich zakończeniu, twórcy mogą dołączyć do internetowej społeczności „Inside the Blue” – stworzonej przez firmę Intel i zachęcającej do opracowywania własnych rozwiązań z wykorzystaniem płytek Intel Galileo.

after-the-maker-faire-what-will-you-make_2

 

Nie tylko dla maniaków

Początkowo w projekcie „Inside the Blue” brała udział zaledwie garstka twórców z różnych środowisk, w tym kucharz-farmaceuta Juan Pablo Buritica oraz Thor Muller – założyciel firmy Get Satisfaction i autor książki Get Lucky, okrzykniętej mianem bestsellera przez magazyn “New York Times”.

W ramach projektu otrzymali oni referencyjne układy Intel Galileo, które posłużyły im do skonstruowania wykorzystujących je urządzeń. Następnie swoimi doświadczeniami twórcy zaczęli dzielić się ze społecznością Inside the Blue.

Teraz, gdy projekt nabrał znaczącego tempa, firma Intel stawia sobie za cel dotarcie do szerszego grona odbiorców – w tym nowych twórców, chętnych wcielać w życie swoje marzenia i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Powyższy film pokazuje, w jaki sposób możesz odkrywać poszczególne projekty, poruszając się po witrynie Makerspace.

A Ty? Co stworzysz?

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Makerzy

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story