Game On!

Cosplay na Intel Extreme Masters #1

Writer

Nie przegap tej okazji. Masz szansę zyskać nie tylko podziw licznie przybyłej do katowickiego Spodka publiczności, jak nikt inny potrafiącej docenić Twój kunszt. Czekają na Ciebie także cenne nagrody:

1. miejsce
komputer Komputronik z serii IEM Limited Edition

2. miejsce
smartfon ASUS ZenFone 2 Laser

3. miejsce
mysz ASUS ROG GX860 Buzzard

Ponadto każdy finalista konkursu otrzyma bilet wstępu na wszystkie trzy dni IEM 2016. Aby wziąć udział w cosplayowym konkursie, prześlij na adres cosplay@staff.eslgaming.com zdjęcie swojego kostiumu, a także dane osobowe: imię, nazwisko i datę urodzenia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lutego – czyli zostały Ci tylko trzy dni na decyzję!

Komisja konkursowa wybierze piętnaście najlepszych strojów. Dodatkowo na fanpage’u ESL Polska każdy będzie mógł zagłosować na kolejne pięć kostiumów (zadecyduje liczba lajków). Finaliści zaprezentują swoje kreacje podczas finałów IEM Katowice 2016 na stoisku Intela.

Pełny regulamin konkursu znajdziesz tutaj.

Serdecznie zachęcamy wszystkich cosplayerów do pochwalenia się swoimi kreacjami. W ramach inspiracji, od dziś przez trzy dni pokazywać będziemy na Intel iQ najciekawsze stroje z poprzednich mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters w Katowicach.

Oto pierwsze cosplaye – naprawdę robią wrażenie! Przy okazji, mamy do Was prośbę. Nie wszystkie źródła inspiracji udało nam się rozpoznać – pomożecie? Ponumerowaliśmy kreacje, aby łatwiej było Wam je opisać. Liczymy na Waszą wiedzę!

 

1.

P1000626
Chodzi nam po głowie pewna gra MMORPG, ale nie mamy pewności…

2.

P1000636
Nie! To na pewno nie mogą być zergi!

3.

Jaskier chyba opisywał kiedyś takie stwory po dwóch butelkach rumu ze Skellige... Ale nie, jednak nie mamy pojęcia. Wiemy natomiast na pewno, że to nie są utopce.
Jaskier chyba opisywał kiedyś takie stwory po dwóch butelkach rumu ze Skellige… Ale nie, jednak nie mamy pojęcia. Wiemy natomiast na pewno, że to nie są utopce.

4.

Ciężka sprawa. Ciężka jak minigun. Nie wiemy, kim ta paqni jest, ale wiemy, że chyba balibyśmy się zaprosić do tańca. A jeśli już, bardzo byśmy się pilnowali, by nie nadepnąć na odcisk.
Ciężka sprawa. Ciężka jak minigun. Nie wiemy, kim ta pani jest, ale wiemy, że chyba balibyśmy się zaprosić ją do tańca. A jeśli już, bardzo byśmy się pilnowali, by nie nadepnąć na odcisk.

5.

Sprawiający wrażenie zgranego i dobrze się uzupełniającego duet czarodziejka & skrytobójca. Brzmi jak świetny patent na zrobienie kariery w polityce lub w mediach. Niestety, nie rozpoznajemy pierwowzorów.
Sprawiający wrażenie zgranego i dobrze się uzupełniającego duet czarodziejka i skrytobójca. Brzmi jak świetny patent na zrobienie kariery w polityce lub w mediach. Niestety, nie rozpoznajemy pierwowzorów.

6.

Coś nam mówi, że ta pani nie tylko morderczo włada nożami, ale i świetnie jej wychodzi otwieranie zamkniętych skrzyń ze skarbami. Ten pan w tle też wygląda dość groźnie.
Coś nam mówi, że ta pani nie tylko morderczo włada nożami, ale i świetnie sobie radzi z otwieraniem zamkniętych skrzyń ze skarbami. Ten pan w tle też wygląda dość groźnie.

7.

Zakuty - w styropianową stal  - łeb, przyłbica skrywa oblicze. Skąd zatem mamy wiedzieć? A Wy wiecie?
Zakuty – w styropianową stal – łeb, przyłbica skrywa oblicze. Skąd zatem mamy wiedzieć? A Wy wiecie?

8.

Mamy jakieś niejasne skojarzenia z Hirołsami, czyli  "Heroes of Might & Magic") - i raczej są to skojarzenia frommowskie niż freudowskie - ale na dobrą sprawę pewności nie mamy żadnej.
Mamy jakieś niejasne skojarzenia z Hirołsami, czyli “Heroes of Might & Magic” – i raczej są to skojarzenia frommowskie niż freudowskie – ale na dobrą sprawę pewności nie mamy żadnej.

9.

Bądź pozdrowiona, o potężna czarodziejko, władająca żywiołami i pewnie czymś tam jeszcze (pochlebstwo, ostatnia szansa na odwrócenie uwagi - może nie zauważy, że niestety zapomnieliśmy jej imienia).
Bądź pozdrowiona, o potężna czarodziejko, władająca żywiołami i pewnie czymś tam jeszcze! (pochlebstwo, ostatnia szansa na odwrócenie uwagi – może nie zauważy, że niestety zapomnieliśmy jej imienia i nie zemści się fireballem).

10.

Wyczuwamy wyraźny wpływ kultury japońskiej (te uszy!). Nie wyczuwamy natomiast, niestety, w kogo wciela się dżentelmen po prawej.
Wyczuwamy wyraźny wpływ kultury japońskiej (te uszy!). Nie wyczuwamy natomiast, niestety, w kogo wciela się dżentelmen po prawej.

11.

Hydraulicznie wspomagane pięści - no, no! Zdecydowanie nie jest to cosplay inspirowany "Perfekcyjną panią domu" - jeśli wiecie, co mamy na myśli...
Hydraulicznie wspomagane pięści – no, no! Zdecydowanie nie jest to cosplay inspirowany “Perfekcyjną panią domu” – jeśli wiecie, co mamy na myśli…

12.

Prawdopodobnie dobra wróżka, pocieszycielka zbłąkanych pacholąt.
Prawdopodobnie dobra wróżka, pocieszycielka zbłąkanych pacholąt.

Oczywiście pozostaje pytanie o zakonnicę ze zdjęcia otwierającego niniejsze zestawienie. Z pewną taką nieśmiałością zakładamy, że to nie jest cosplay inspirowany zakonem sióstr klarysek kapucynek. Znacie może odpowiedź?

Jutro kolejna porcja cosplayowych zagadek z IEM!

 

Więcej o Intel Extreme Masters:

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story