E-sport

Cosplay na Intel Extreme Masters #2

Writer

O warunkach konkursu i nagrodach dla zwycięzców pisaliśmy wczoraj, pełny regulamin znajdziesz tutaj. A dziś, w ramach dobrego przykładu i z nadzieją, że pomożecie nam rozpoznać cosplayowe inspiracje kreacji sprzed roku, kolejna porcja zdjęć z IEM 2015.

Przy okazji, ciekawostka: wiecie, skąd się wzięła nazwa cosplay? Użył jej po raz pierwszy, na łamach japońskiego pisma „My Anime”, Nobuyuki Takahashi, zafascynowany kreacjami ujrzanymi podczas konwentu miłośników SF Worldcon (World Science Fiction Convention) w Los Angeles w 1984 roku. Nowy termin stworzył, łącząc ze sobą słowa costume i role-play.

Ciekawe, czy Nobuyuki Takahashiemu spodobałyby się cosplaye z Intel Extreme Masters:

 

1.

P1000944
Wyczuwamy dyskretną woń egzorcyzmów i kadzideł. I ten Dwuręczny Miecz Perswazji ze współczynnikiem +2 do wiary… Mamy pewne podejrzenie, ale boimy się wypowiedzieć je na głos, by nie trafić na stos.

2.

P1000958
Powiedzieć, że to nadobne dziewczę wygląda wystrzałowo, to – jak rzekłby Jerzy Pilch – nic nie powiedzieć. I ten rudy kolor! Czujemy się ustrzeleni (ale, wstyd rzec, nie wiemy, przez kogo – Wy wiecie?).

3.

P1000971
Dzwoneczek? Leśna wróżka? Bo te strużki w kącikach ust to chyba nie ślady krwi?… Stawiamy mimo wszystko, w dobrej wierze, na dobrą wróżkę wegetariankę. W każdym razie czulibyśmy się nieswojo, gdyby rzeczona wróżka zaprosiła nas na kolację (chyba nie w charakterze przekąski?). Jeśli wiecie, co to za cosplay, dajcie znać – może poczujemy się bezpieczniej.

4.

P1000994
Blade, by nie rzec sine lico, równie blade uszy. Może to oznaka niedoboru żelaza? Jaki bohater gier komputerowych cierpiał na niedokrwistość? Pamiętacie? Bo my nie bardzo.

5.

zolty
To ustrojstwo w ręku to chyba do rzucania? Znaczy się – frisbee?… Chyba balibyśmy się złapać, gdyby ta pani je do nas rzuciła. Mimo że zdaje się patrzeć przyjaznym wzrokiem. No ale wiecie, jak to jest z nieznajomymi kobietami o nieznanych imionach – zwłaszcza takimi, które potrafią czarować. Bywa, że rzucą czar petryfikacji i człowiek się zamienia w słup soli. Wiecie, z jakiej gry jest ta czarująca postać?

6.

kapelusz
Czarno-złoty cylinder z antenką… Może to pani kominiarka? No ale ten karabin… Strzelać nie będziemy – po prostu nie wiemy, kto to może być.

7.

P1010021
Sterczące w górę kły i kościano-zębaty bumerang damy po prawej mogą sugerować orczycę szamankę. Pani z lewej ma z kolei w ręku chyba takie gigantyczne mieszadełko dodawane do koktajli, ale chyba nie mamy pojęcia, co to może oznaczać. Ratujcie podpowiedzią!

8.

kula
Oryginalne nakrycie głowy, długie srebrne włosy, lewitująca kula… Lady Gaga na trasie koncertowej stulecia? No ale jednak chyba nie, to przecież wszystko cosplaye postaci z gier – czyli wracamy do punktu wyjścia. Bez wyjścia, należałoby rzec, bo żadne dobre skojarzenie nie przychodzi nam do głowy.

9.

P1010036
Nie wiemy, co te panie trzymają przed sobą, ale dość makabrycznie kojarzy nam się to z pewną opowieścią, w której występują Salome, taca i czyjaś głowa. Brrr!!! Poza tym pani po prawej ma różki. Nie żeby to o czymś miało przesądzać, ale wiecie… Chyba nie chcielibyśmy podpaść. No właśnie – komu? Rozpoznajecie?

10.

P1010049
Wiemy! Króliczek “Playboya”! Chociaż… Czy była jakaś gra na ten temat? No dobra, kapitulujemy. Ale nadal się upieramy, że jakieś pokrewieństwo z królikiem wchodzi w grę. Ale jaką grę? Prosimy o tytuł i imię bohaterki odegranej w tym cosplayu.

Na koniec pytanie o bohaterkę zdjęcia otwierającego ten tekst. Uszy jakieś takie nie rdzennie polskie, że tak to ujmiemy. Więc to chyba nie guślarka z Małopolski, jeno… No, na końcu języka mamy. Prawie wiemy.

 

Więcej o Intel Extreme Masters:

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story