Game On!

Cosplay na Intel Extreme Masters #3

Writer

Przypominamy: zgłoszenie konkursowe możesz wysłać pocztą elektroniczną  jeszcze jutro (sobota, 20 lutego) do północy. Adres mailowy i wszelkie niezbędne informacje znajdziesz w regulaminie. Mówi on między innymi, że “Stroje powinny być związane z grami, których turnieje rozgrywane będą podczas IEM Katowice 2016 (League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II, Heroes of the Storm oraz Hearthstone)”. O nagrodach, które czekają na najlepszych, pisaliśmy tutaj.

Bardzo liczymy na Twój udział. W ubiegłym roku na korytarzach katowickiego Spodka i sąsiedniego kompleksu wystawienniczego można było spotkać naprawdę fantastycznie prezentujących się cosplayerów i wierzymy, że w tym roku na IEM będzie co najmniej równie barwnie. Na dowód mamy zdjęcia – te poniżej, jak i te opublikowane już na Intel iQ wczoraj oraz przedwczoraj. Zerknij, robią wrażenie. A przy okazji może zainspirują Cię i dodadzą wiary we własne siły. Odwagi!

Ciekawostka: w Polsce cosplayerzy zazwyczaj sami przygotowują swoje stroje, nierzadko olbrzymim nakładem czasu i sił, ale w wielu krajach świata, gdzie cosplay ma długą tradycję, najróżniejsze gotowe kostiumy i cosplayowe akcesoria można po prostu kupić. I jest to wielki przemysł. Oczywiście najwięcej cosplayowych kreacji sprzedaje się w Japonii. Tylko w 2008 roku japońscy producenci kostiumów zarobili 35 miliardów jenów, czyli równowartość 1 mld 230 mln złotych.

Dziś już ostatnia porcja zdjęć z IEM 2015. I, tradycyjnie, mamy nadzieję, że pomożecie nam rozszyfrować, w kogo wcielają się uchwyceni w kadrze cosplayerzy:

 

 

1.

Wiewiórka - ruda mimo brązowego futerka, o paradoksie! - trzyma w ręku dziewczynkę. Cóż, chyba to wariant dający większą nadzieję, niż dziewczynka trzymająca w ręku wiewiórkę. Coś z tego rozumiecie? Bo my, szczerze mówiąc, nieszczególnie.
Wiewiórka – ruda mimo brązowego futerka, o paradoksie! – trzyma w ręku dziewczynkę. Cóż, chyba lepiej, niż gdyby dziewczynka trzymała w ręku wiewiórkę, zwierzę w ręku dziecka to przepis na zagładę gatunków. Ad rem, coś z tego rozumiecie? Bo my, szczerze mówiąc, nieszczególnie.

2.

P1010071
Pancerny gorset i kij przypominający wycior do czołgowej armaty prowokuje do gry w skojarzenia. Intuicja podpowiada nam jednak, że ani “Czterej pancerni i pies”, ani “World of Tanks” nie jest dobrym tropem. Prawdopodobnie dla tej czarującej cosplayerki inspiracją był jakiś inny klasyk. Jaki?

3.

Siwe, by nie rzec białe włosy? Zaraz, zaraz… Geralt?! A może Gandalf? Bylibyśmy chyba blisko, gdyby któryś z nich nosił biustonosz. Niestety, w konfrontacji z biustonoszem kapitulujemy

4.

Właściwie nie do końca jesteśmy pewni, kto tu jest cosplayerem: futrzak biały z jęzorem, futrzak liliowy z jęzorem, czy futrzak czarny z uszami. Pomożecie?

5.

razem
Im bardziej Puchatek podziwiał te wszystkie wspaniałe kreacje, tym bardziej jego mały rozumek nie był w stanie rozpoznać źródeł inspiracji. A wy jesteście w stanie?

6.

Czarodziejka po lewej ma na czole pandę. Jeśli to trofeum z polowania, to doprawdy nie wiemy, co powiedzieć. Lubimy pandy. Czarodziejka po prawej ma w dłoni telefon. Ostatni raz taką fuzję magii i technologii mugolskich widzieliśmy w „Harrym Potterze”. Choć być może obie damy inspirowały się jednak innymi klasykami popkultury…

7.

Pielęgniarka z siekierami! Chyba wszyscy się zgodzimy, że system opieki zdrowotnej w Polsce nie ma się najlepiej, a pielęgniarki jak najbardziej mają prawo do wyrażania oburzenia z powodu niskich pensji, ale jednak te siekiery... No, trochę się czujem,y nieswojo. Cóż, grunt to nie chorować.
Pielęgniarka z siekierami! Chyba wszyscy się zgodzimy, że system opieki zdrowotnej w Polsce nie ma się najlepiej, a pielęgniarki jak najbardziej mają prawo do wyrażania oburzenia z powodu niskich pensji, ale jednak te siekiery… No, trochę się czujemy nieswojo. Cóż, grunt to nie chorować.

8.

Nie do końca mamy pewność, o co chodzi z tym "Premium", ale kostium jest na pewno pierwsza klasa - jeśli nie klasa premium. Rozpoznajecie pierwowzór?
Nie do końca mamy pewność, o co chodzi z tym “Premium”, ale kostium jest na pewno pierwsza klasa – jeśli nie klasa premium. Rozpoznajecie pierwowzór?

9.

Bez dwóch zdań niesamowita kreacja, perfekcja w każdym detalu. Autor! Autor! Źródło!
Bez dwóch zdań niesamowita kreacja, perfekcja w każdym detalu. Autor! Autor! Źródło!

10.

Jedna z dwóch masek została na chwilę zdjęta i teraz już trudno rozpoznać, czy to postać ze świata fantastyki, czy może fantastyki naukowej. Cosplayer po prawej natomiast prawdopodobnie szukał inspiracji daleko na wschód od Katowic - ale to wszystko, co udało się nam wydedukować.
Jedna z dwóch masek została na chwilę zdjęta i teraz już trudno rozpoznać, czy to postać ze świata fantastyki, czy może fantastyki naukowej. Cosplayer po prawej natomiast prawdopodobnie szukał inspiracji daleko na wschód od Katowic – ale to wszystko, co udało się nam wydedukować.

11.

Święta Mikołajka z elfią pomocnicą! No chyba że to panna reniferka. Ktoś to widzi inaczej?
Święta Mikołajka z elfią pomocnicą! No chyba że to panna reniferka. Ktoś to widzi inaczej?

12.

P1010612
Najbardziej nas intryguje humanoid w kapturze. Jeśli to humanoid, bo liczba oczu nasuwa skojarzenie z owadami. Wdzięczni jednak będziemy za zidentyfikowanie wszystkich obecnych w kadrze postaci.

 

Więcej o Intel Extreme Masters:

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story