Granie

Czy Twój PC da radę Call of Duty: WWII w 4K?

Dean Evans Technology Writer Twitter

Gry wideo wyglądają coraz efektowniej, ale imponująca oprawa graficzna wymaga zazwyczaj imponujących wydajnością podzespołów. Sprawdź, czy Twój komputer odtworzy bez zadyszki jeden z największych dziś growych hitów.

Akcja nowej edycji gry Call of Duty: WWII w wersji na PC rozgrywa się w 1944 r. na obszarach ogarniętych działaniami wojennymi, takich jak plaże Normandii czy las Hürtgen. Przeniesienie akcji do czasów II wojny światowej zapewniło grze wielu zwolenników. Mówi się, że sprzedaż wzrosła dwukrotnie w porównaniu z futurystycznym ( i cieszącym się złą sławą) poprzednikiem: Infinite Warfare.

 

Aby uzyskać najlepszą wydajność…

Gra będzie działała w starej dobrej rozdzielczości HD, ale najnowsza wersja Call of Duty najlepiej prezentuje się w jakości Ultra HD. Ustawienie rozdzielczości 4096 × 2160 zapewni ostrzejszy i wyraźniejszy obraz.

Wyjątkowa płynność obrazu 4K wcale nie wymaga aż tak potężnego komputera, jak by się mogło wydawać. Aby uzyskać najlepszą wydajność, należy – zgodnie z zaleceniem producenta, czyli firmy Sledgehammer – używać sprzętu z procesorem Intel Core i5-2400 lub szybszym, 12 GB pamięci RAM, 90 GB miejsca na dysku twardym i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 970 lub GTX 1060 (lub podobną).

Minimalne wymagania: procesor Intel Core i3 3225 3,3 GHz lub szybszy, 8 GB pamięci RAM, 90 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym i karta graficzna 2 GB NVIDIA GeForce GTX 660 / GTX 1050 (lub podobna).

I to wystarczy do grania w rozdzielczości 4K.

 

Zwiększ wydajność swojego komputera, aby grać w rozdzielczości 4K

Im wydajniejszy jest komputer, tym bardziej wciągająca staje się akcja rozgrywająca się w bunkrach Normandii lub ruinach Akwizgranu. Różnicę zauważysz w szczegółach faktury twarzy i mundurów, na broni i w scenerii – szczególnie po przybliżeniu obrazu. Granie w rozdzielczości 4K przestaje być rozrywką dla wąskiej grupy osób i zaczyna stawać się normą.

Obecnie komputer klasy MSI Aegis Ti3 z łatwością poradzi sobie z Call of Duty: WWII w rozdzielczości 4K. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i7-7700K siódmej generacji wspomniany komputer ma na tyle duży zapas mocy obliczeniowej, że rozgrywka w Call of Duty jest bardzo realistyczna. Całość uzupełniają: 16 GB pamięci RAM DDR4, 16 GB pamięci Intel® Optane™, karta graficzna 8 GB MSI GeForce GTX 1080 i pamięć masowa SSD/HDD, więc komputer zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, by stanąć do walki.

Wspaniałe oddanie detali podczas grania w rozdzielczości 4K szybko staje się normą.

W przyszłości procesory Intel Core ósmej generacji zapewnią jeszcze większą wydajność. Na przykład procesor Intel Core i7-8700K (6 rdzeni / 12 wątków), który może zwiększyć liczbę klatek na sekundę o 25% w porównaniu z procesorami Intel Core siódmej generacji*. Oznacza to płynniejszą grę bez względu na to, czy bierzesz udział w kampanii w Call of Duty, czy w rozgrywce wieloosobowej na mapie Flak Tower.

– Grając w Call of Duty: WWII z najwyższymi ustawieniami, można uzyskać prawdziwie wspaniałe efekty wizualne. Widać, że gra została stworzona z myślą o komputerach stacjonarnych” – pisze Phil Iwaniuk na portalu PCGamesN. – Ponadto gra nie wymaga, aby sprzęt miał nie wiadomo jakie parametry (w przeciwieństwie do niektórych, dużo mniej efektownych wizualnie poprzedników).

Na co czekasz żołnierzu? Musimy wygrać wojnę.

* Źródło: https://newsroom.intel.com/news-releases/intel-unveils-8th-gen-intel-core-processor-family-desktop

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story