Game On!

Ekstremalne PC: Intel Extreme Masters Limited Edition

Writer

Komputery stacjonarne oraz notebooki z serii Intel Extreme Masters Limited Edition właśnie trafiają do sprzedaży, po raz pierwszy będzie można przyjrzeć im się z bliska na rozpoczynającym się właśnie święcie gier w Katowicach. Informacje o kanałach dystrybucji tych superwydajnych, starannie zaprojektowanych maszyn do gier znajdziecie na dole strony, pod wywiadem.

***

Redakcja Intel iQ: – Jesteś nie tylko profesjonalnym grafikiem, ale także popularnym blogerem – parokrotnym finalistą konkursu „Blog Roku”, wyróżnianym w zestawieniach Kominka. Być może jednak nie wszyscy nasi Czytelnicy są tego świadomi. Czy mógłbyś, prosimy, opowiedzieć o swojej aktywności w internecie?

Maciej „Zuch” Mazurek: – Prowadzę dwa blogi. „Zuch rysuje” pokazuje życie biurowe w krzywym zwierciadle. To krótkie paski komiksowe o realiach w agencji reklamowej, zrozumiałe chyba dla każdego, kto pracuje w biurze – tak myślę, bo są dość popularne, mają kilkadziesiąt tysięcy czytelników. To forma odstresowania. Obśmiewam rzeczy, które dzieją się w takich miejscach, szefów, rozmaite absurdy.

Drugi blog to „Zuch pisze”. Zgodnie z podtytułem, mówię w nim „Jak być facetem: tatą, mężem i geekiem naraz…”. Czyli o tym, jak pogodzić różne obowiązki: ojcostwo, pracę nad grafikami, projektami reklamowymi, zainteresowanie książkami, fantasy, pasję do kawy i yerba mate. Ostatnio pojawił się nowy wątek, o prowadzeniu małego biznesu. Pokazujący, że założenie firmy jest w zasięgu każdego.

Maciej Zuch Mazurek

O tym, że pasjonujesz się yerba mate i kawą, piszesz w krótkiej prezentacji na swoim blogu. Nie ma tam jednak wzmianki, że autor projektu graficznego zdobiącego komputery dla graczy z serii IEM Limited Edition zarywa noce nie tylko dla pracy, ale i gier. Przyznaj się – grywasz?

Tak, i to nie od dziś. Zaczęło się od tego, że w 1991 roku zobaczyłem grę „River Raid”. Chwilę potem miałem już swoje pierwsze Atari, potem przyszedł czas na Amigę, peceta, a wreszcie na przerwę w graniu. Pojawiły się małe dzieci, rozwijałem firmę, nie było na to czasu. Teraz znów grywam, także z potomstwem: siedmioletnim synem i czteroletnią córką. Ich wiek determinuje rodzaj zabaw. Spędzamy wspólnie czas przy grach typu „LittleBigPlanet” lub „LEGO Star Wars”.

Czy to Twoje growe zainteresowania zadecydowały o tym, że dostałeś propozycję zaprojektowania identyfikacji wizualnej komputerów IEM Limited Edition? Czy mógłbyś zdradzić Czytelnikom, jak się zdobywa takie fajne zlecenia?

Kluczowa jest dobra opinia. Ludzie nawzajem polecają sobie osoby, które starają się dobrze wykonywać swoją pracę. Nie dostałem tego zlecenia przez przypadek – zadecydowało zaufanie do moich kompetencji. To bardzo ważne. Dzięki zaufaniu, na które trzeba zapracować, zdobywa się markę, buduje swoją firmę. To podstawa.

Jak wyglądała Twoja praca nad tym projektem?

Ze względu na małą ilość czasu, to było wyzwanie. Projekt musiał być zaakceptowany zarówno przez centralę Intela w Polsce, jak i przez centralę w USA, na dwa, trzy tygodnie przed Intel Extreme Masters w Katowicach. Tempo prac było zatem czynnikiem stresogennym.

Praca nad tego typu projektem zaczyna się od kartki i ołówka. Trzeba sobie wypisać w punktach, co jest najważniejsze. Impreza odbywa się w katowickim Spodku – który jest obiektem charakterystycznym. Są to mistrzostwa gier komputerowych, co też należy podkreślić. No i stoi za tym wydarzeniem Intel, czołowy producent procesorów.

fazy1

Pokazałem zatem na naklejce Spodek, sylwetki postaci kojarzące się z grami komputerowymi, jak „League of Legends” czy „Counter-Strike”, a bijące ze Spodka promienie w kolorach Intela sugerują emocje, owacje, podkreślają, że coś ważnego się tam dzieje. Ponadto na dolnej części naklejki jest motyw procesora: ścieżki układów scalonych. To fundament – tych emocji związanych z imprezą przecież by nie było, gdyby nie moc obliczeniowa procesorów. Ścieżki są w kolorze srebrnym, wyróżniają się od tradycyjnie drukowanych innych elementów projektu.

Jak zatem widać, mimo że mówimy o prostej naklejce, projekt nie jest dziełem przypadku. Czytelna jest w nim myśl przewodnia.

fazy2

Z jakich programów graficznych korzystasz?

Z klasycznego pakietu Adobe, tak zwanej świętej trójcy: Photoshop, Illustrator i InDesign. W przypadku tego konkretnego projektu zdecydowana większość została zrobiona w Illustratorze.

faza3

Podczas Intel Extreme Masters będziemy mogli podziwiać komputery ozdobione zgodnie z Twoim projektem. Czy sam też się wybierasz do Katowic?

Tak, będę tam. I zamierzam gorąco kibicować!

faza4

Które rozgrywki interesują Cię najbardziej?

Kiedyś najsilniej pochłaniały mnie gry duże, bardzo złożone, RPG-i typu „Baldur’s Gate” lub strategie w rodzaju „Cywilizacji”. Z gier obecnych na IEM najbliżej mi jest zatem chyba do „StarCrafta II”.

Ostatnia rada dla tych, którzy chcieliby rozwijać się zawodowo, czerpiąc inspiracje z Twojego przykładu?

Nie rezygnować z marzeń i wkładać dużo wysiłku w dążenie do celu. To się potem zwróci z nawiązką. Dzięki takiej strategii zarabiam dziś na tym, co lubię robić: na prowadzeniu blogów i projektowaniu. Naprawdę, da się pogodzić przyjemne z pożytecznym.

faza5

 ***

⇓ GDZIE KUPIĆ ⇓

Komputery z serii Intel Extreme Masters Limited Edition – zarówno stacjonarne, jak i notebooki – zadebiutują na Intel Extreme Masters w Katowicach. Będą prezentowane na stoiskach oferujących je partnerów Intela w przylegającym do Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Cechuje je ekstremalna wydajność, są zbudowane z najwyższej klasy komponentów.

Możecie je kupić także przez internet. Komputery IEM Limited Edition znalazły się w ofercie następujących sklepów:

NTT

X-KOM

Morele

– Komputronik

RTV Euro AGD

INTEL_sticker_03_VIZ-c

Ze względu na okazjonalny charakter oferty liczba dostępnych egzemplarzy jest ograniczona.

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story