Sport

First V1sion: Intel Edison na boisku

W 2014 roku Intel ogłosił konkurs „Make It Wearable”, aby zachęcić twórców do prowadzenia badań i opracowywania nowatorskich rozwiązań w zakresie technologii do noszenia – technologii o nieograniczonych zastosowaniach umieszczanych na odzieży i w różnego rodzaju akcesoriach.

Jednym z finalistów konkursu była hiszpańska firma First V1sion, która opracowała interesujący system nadawczo-pomiarowy dla sportowców. Ten system to koszulka wyposażona w czujniki i kamerę. Czujniki umożliwiają koszykarzowi, piłkarzowi, tenisiście czy lekkoatlecie dostęp do podobnych informacji, jakimi dysponują kierowcy w wyścigach samochodowych. Kamera z kolei pozwala przekazywać widzom obraz z perspektywy sportowca, dzięki czemu relacje z meczów i zawodów mają szansę stać się jeszcze bardziej emocjonujące.

First-V1sion
Serge Ibaka (Oklahoma City Thunder) i Andrés Iniesta (FC Barcelona) – promotorzy First V1sion

Z technologią Intel® Edison

W koszulce umieszczono układ Intel® Edison, który umożliwił zintegrowanie i działanie wszystkich elementów w ramach jednego modułu.

Jesteśmy zachwyceni postępami tego projektu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Projekt First V1sion doczekał się realizacji. José Ildefonso, prezes i założyciel firmy, podkreśla wsparcie otrzymane od firmy Intel:

– Konkurs „Make It Wearable” był dla nas niezapomnianym przeżyciem. Spełniliśmy swoje marzenie i poznaliśmy prawdziwe znaczenie słowa „innowacja”. Dzięki wsparciu Intela mogliśmy odegrać wyjątkową rolę na targach Mobile World Congress. Media poświęciły nam szczególną uwagę, a cały świat chciał zobaczyć, jak nasz model bawi się piłką na stoisku firmy Intel.

#SeBuscanValientes, bądź odważny jak Iniesta i Ibaka

https://www.youtube.com/watch?v=F5I9oFh5xzE?rel=0

Firma First V1sion obecnie próbuje zdobyć środki na rozwój, licząc na zebranie dzięki crowdfundingowi co najmniej miliona euro. Firma pozyskała promotorów w postaci znanych sportowców Andrésa Iniesty (FC Barcelona) i Serge’a Ibaki (Oklahoma City Thunder), którzy zostali partnerami i inwestorami spółki.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Sport

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story