Rozrywka

gamescom 2016 – Intel otwiera przed graczami nowe możliwości

Autorka: Sabine Berger

Ostatnia nowość w świecie gier, rzeczywistość wirtualna, wymaga korzystania z najlepszego wyposażenia. Intel pokazuje taki sprzęt i wiele innych ważnych dla graczy technologii na targach gamescom.

Poziom adrenaliny u graczy znów rośnie – w Kolonii właśnie rozpoczął się kolejny,  już ósmy gamescom (17–21 sierpnia), czyli międzynarodowe targi i pokazy gier wideo. Z wielu powodów największa na świecie impreza dla graczy wznosi się w tym roku na nowy poziom. Organizatorzy zarejestrowali ponad 800 wystawców z blisko 50 krajów i spodziewają się około 345 tysięcy zwiedzających, co oznacza pobicie wszystkich dotychczasowych rekordów.

Na targach gamescom 2016 możemy liczyć na emocjonujące konkursy oraz pokazy najnowszych gier i nowatorskich urządzeń. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem: „Bohaterowie w nowych wymiarach”, a szczególnym zainteresowaniem cieszyć się będzie temat rzeczywistości wirtualnej (VR). „Technologia VR właśnie trafiła na rynek, co na stałe odmieni oblicze całego przemysłu rozrywkowego” – mówi dr Maximilian Schenk, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia Gier Komputerowych.

Rzeczywistość wirtualna wymaga jednak coraz bardziej zaawansowanych procesorów zdolnych szybko obsłużyć duże ilości danych i procesów. Pod tym względem firma Intel rok w rok czyni ogromny postęp. Na tegorocznej edycji targów gamescom nie tylko wystawia najnowsze procesory, ale także pokazuje najnowocześniejsze komputery do gier, przeprowadza imponujące pokazy i oferuje atrakcyjne promocje.

 

gamescom przedstawia przyszłość cyfrowej rozrywki

Dla graczy profesjonalnych – a także okazjonalnych, którzy zawsze marzyli o przetestowaniu profesjonalnego sprzętu – firma Intel przygotowała stoisko (pawilon 9.1, stoisko B05) z dużą liczbą zaawansowanych komputerów stacjonarnych, laptopów do gier i platform o najwyższych parametrach wydajności. Wśród nich znajdują się Acer Predator 17 X i MIFcom Battlebox z podkręconym procesorem Intel Core i7 Extreme Edition. Procesory Intel Core i7 szóstej generacji i konfiguracje oparte na dyskach Intel PCIe SSD zapewniają obecnie najwyższy poziom wydajności, zwłaszcza w przypadku obciążających zasoby gier w rozdzielczości 4K lub aplikacji przetwarzających duże zbiory danych.

To samo dotyczy wciąż stosunkowo nowego zjawiska, jakim są zyskujące coraz większą popularność gry oparte na rzeczywistości wirtualnej. Główną atrakcją stoiska pokazowego firmy Intel są dwa wirtualne symulatory wyścigów firmy Vesaro. Oba symulatory wyposażono w gogle VR HTC Vive z dźwiękiem przestrzennym. Pozwalają one graczom zmysłowo doświadczyć świata olbrzymich prędkości w grze Project Cars. Obok procesorów Intel Core i7, które są w stanie obsłużyć nawet najbardziej zaawansowaną rzeczywistość wirtualną, za doskonałą grafikę w tych grach odpowiadają też karty graficzne GeForce GTX Titan X firmy NVIDIA.

 

Salon dla blogerów Intel Blogging Lounge – wpływowe miejsce spotkań

Salon Intel Blogging Lounge jest już praktycznie stałym elementem stoiska wystawowego firmy Intel – tak na targach gamescom, jak i w poprzednich latach na targach IFA i CeBIT, na których był miejscem spotkań wpływowych postaci branży technologicznej. Salon składa się z kawiarni i obszaru wypoczynkowego, pozwalających uciec od zgiełku wystawowych stoisk, ale nie jest to jego jedyna funkcja. Szerokopasmowe łącze internetowe oraz najnowszy sprzęt w salonie umożliwiają vlogerom oraz użytkownikom serwisów Twitter i YouTube publikowanie najnowszych informacji z targów w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu ogromnej mocy obliczeniowej.

Blogggg3-1024x640-uk

Na tegorocznych targach gamescom salon Blogging Lounge oferuje dwie „supermaszyny Intela”. Dzięki ekstremalnej wydajności są w stanie renderować filmy 2D i 3D z niewiarygodną prędkością. Tę zaletę doceni z pewnością każdy, kto na żywo transmituje swoim fanom rozgrywkę za pośrednictwem Twitcha. Ów popularny wideoportal jest obecnie jedną z najważniejszych platform transmitujących turnieje graczy. To także za pośrednictwem Twitcha pokazywane będą rozgrywki na gamescomie – na mocy  porozumienia partnerskiego między firmą Intel a społecznościami graczy Let’s Players ZanderLP z Niemiec, Aiekillu Francji i LTZonda Anglii.

 

Atrakcyjna promocja dla graczy

Promocja Intel #TreasureHunt to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy po przetestowaniu jednego z pokazowych urządzeń uznają, że muszą szybko zmodernizować swój domowy komputer. Na łowców okazji czeka na targach pięć laptopów do gier ASUS ROG GL752 z procesorami Intel Core i7 szóstej generacji, pięć procesorów Intel Core i7-6700K i pięć dysków Intel 750 PCIe SSD o pojemności 1,2 terabajta. Aby otrzymać szansę wygrania jednej z piętnastu nagród głównych, uczestnicy promocji muszą wziąć udział w poszukiwaniu skarbów, które polega na odwiedzaniu stoisk firmy Intel i jej siedmiu partnerów.

Na każdym stoisku odbiera się naklejkę, którą trzeba przykleić na specjalną plakietkę firmy Intel. W losowaniu nagród wezmą udział wszystkie te osoby, które do 17.00 zwrócą plakietkę z naklejkami na stoisku Intela. Podczas pięciu dni targów codziennie o 17.30 odbędzie się losowanie trzech nagród głównych. Uczestnicy promocji, którym nie poszczęści się w losowaniu nagród głównych, będą mogli wygrać ograniczoną liczbę materiałów promocyjnych firmy Intel, w tym bluzy z kapturem i koszulki. Uczestnikom promocji życzymy szczęścia, a wszystkim odwiedzającym targi gamescom 2016 – dobrej zabawy i mnóstwa emocji!

W tym miejscu znajdziesz więcej zasobów firmy Intel na temat gier

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie Rozrywka

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story