Game On!

Gry, dla których warto podrasować komputer

Dean Evans Technology Writer Twitter

Przed nami premiery interaktywnych megaprodukcji, które mają  szansę wyglądać lepiej niż jakakolwiek gra w historii. Aby jednak móc to w pełni docenić, trzeba będzie posiadać naprawdę wydajny komputer. Na co warto czekać?

Electronic Entertainment Expo (E3) to organizowane co roku w Los Angeles ekscytujące targi najpopularniejszych, najbardziej rozwiniętych i najlepiej dopracowanych gier wideo. W ubiegłym roku gwiazdami pokazów były gry Fallout 4, Doom i Halo 5. Oto najlepsze nowe gry zaprezentowane na E3 2016, dla których warto przywrócić świetność swojego komputera.

 

Battlefield 1

Niekwestionowana gwiazda konferencji prasowej firmy EA — najnowsza odsłona gry Battlefield — przenosi graczy w czasy I wojny światowej w wyjątkowo spektakularny sposób. Przygotuj się na ogromne romboidalne czołgi, naloty dwupłatowców, olbrzymie sterowce w stylu Zeppelina, uzbrojone pociągi, motocykle, bombardowania artylerii, nieprzerwane szturmy na okopy i otoczenie zdumiewająco podatne na zniszczenie.

Aby w pełni wykorzystać możliwości gry, potrzebujesz naprawdę szybkiego komputera, który zadba o płynne przetwarzanie obrazu, kiedy będziesz biegać, strzelać, latać i jeździć, a nawet galopować przez zdruzgotane ostrzałem wioski i gorące piaski pustyni bez miejsca do schronienia. Pełna wersja gry wygląda nawet lepiej niż poniższy zwiastun!

 

Mass Effect: Andromeda

Niewiele jest gier tak niecierpliwie wyczekiwanych, jak Mass Effect: Andromeda. Gry firmy Bioware nie tylko charakteryzują się zajmującą fabułą, ale również przesuwają granice możliwości sprzętowych. Granie w Mass Effect można porównać z przeniesieniem się do filmu Star Trek J.J. Abramsa. W najnowszym zwiastunie wyróżniają się piękne krajobrazy planetarne i niesamowite materiały filmowe.

Wciąż jednak nie znamy szczegółów i scenariusza gry. Wiemy tylko, że kolejny rozdział serii Mass Effect rozgrywa się w galaktyce Andromedy. Możemy oczekiwać dzikich krajobrazów nie z tego świata, większej swobody ruchu oraz najlepszych elementów z poprzednich odsłon tej serii — eksploracji, biotycznych walk, prowadzenia Mako (pojazd do przemieszczania się po powierzchni planet – red.) i romansu. Gra trafi do sprzedaży dopiero w 2017 roku, więc masz wystarczająco dużo czasu, żeby upewnić się, że Twój komputer sprosta jej wymaganiom.

 

Fallout 4 VR

Chociaż gra Fallout 4 jest już od dawna dostępna w sprzedaży, fani wciąż mają na co czekać. Firma Bethesda Softworks ujawniła, że w 2017 roku pojawi się wersja obsługująca system rzeczywistości wirtualnej HTC Vive.

Rozgrywająca się w postapokaliptycznym krajobrazie gra RPG już teraz, gdy uruchomi się ją na nowoczesnym komputerze, zachwyca wspaniałą prezencją, a wrażenia potęgują jeszcze tryby graficzne poprawiające oświetlenie, wodę i zamieniające tekstury HD na 4K. Wyobraź sobie tylko walkę legendarnych szponów śmierci w rzeczywistości wirtualnej. Albo królową błotniaków. To może być idealna gra na jeden z plecaków przystosowanych do obsługi rzeczywistości wirtualnej

 

Gra Star Wars firmy Visceral

Wyczekujemy nowych informacji na temat tej gry. Jej przedsmak dało kilka pokazanych na targach scen przedstawiających nękane wojną pustynne osady, farmy wodne, flagi Imperium udrapowane na zburzonych bramach i zawieszony w powietrzu Gwiezdny Niszczyciel. Z tego względu, że w przyszłym roku na rynek trafi druga część gry Star Wars: Battlefront, wprowadzenie do sprzedaży tej tajemniczej gry zaplanowano dopiero na 2018 rok.

visceral-star-wars-game-uk

 

Gears of War 4

Gra Gears of War 4 przyciągała uwagę już podczas ubiegłorocznych targów. Podczas E3 2016 firma Microsoft zaprezentowała fragment mrocznej kampanii dla jednego gracza. Rozgrywka bazująca na schemacie biegaj/strzelaj/kryj się wygląda znajomo, jednak dzięki nowym rodzajom broni, ruchów i imponującym scenom niczym z przebojów kina akcji gra sprawia wrażenie bardziej atrakcyjnej i dynamicznej.

Nowa gra z cyklu Gears of War będzie korzystać z technologii HDR, a jej cyfrowe edycje będą wspierać nową inicjatywę Xbox Play Anywhere, w ramach której przy jednorazowym zakupie uzyskuje się dostęp do wersji gry na konsolę i system Windows 10.

 

Quake Champions

Dwadzieścia lat po premierze gry Quake firma id Software zaprezentowała na targach E3 2016 zwiastun niespodziewanej kolejnej części sagi: Quake Champions. A może nie jest to aż taka niespodzianka? Biorąc pod uwagę, że Doom doczekał się już odświeżonej, XXI-wiecznej wersji, można było spodziewać się, że przebudowana i przeznaczona dla wielu graczy wysokowydajna wersja Quake’a z odblokowaną częstotliwością odświeżania doskonale wpasuje się w dzisiejszy rynek gier akcji i szybko rozwijającą się branżę e-sportów.

 

Sea of Thieves

Na targach E3 2016 można było zauważyć obiecujący trend – czeka nas wiele gier nastawionych na współpracę, czego przykładami są choćby Ghost Recon: Wildlands i Star Trek: Bridge Crew (patrz niżej). Sea of Thieves firmy Rare oferuje coś ponad to — rozbudowany świat piratów, galeonów i zakopanych skarbów w trybie dla wielu graczy. Owszem, możesz też grać w trybie jednoosobowym. Ale długo nie wytrwasz w samotnej walce z drużynami złożonymi z załóg piratów.

 

Star Trek: Bridge Crew

Przejdź na system przystosowany do obsługi rzeczywistości wirtualnej i przenieś się na mostek kapitański statku kosmicznego Star Trek w grze Ubisoft’s Star Trek: Bridge Crew. Grę zaprojektowano z myślą o wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem systemów Oculus Rift i HTC Vive. Gracze, którzy wcielą się w różne role na mostku kapitańskim statku USS Aegis (kapitana, oficera taktycznego, inżyniera itp.), muszą ze sobą współpracować, aby osiągnąć cel.

 

Forza Horizon 3

Podobnie jak w ubiegłym roku, również na E3 2016 pojawiło się mnóstwo gier o strukturze otwartego świata. Forza Horizon 3 przenosi graczy do Australii, kusząc nowymi samochodami (Lamborghini Centenario, Ariel Nomad, Trophy Truck B.J. Baldwina), lokalizacjami (Outback i słynnych Dwunastu Apostołów w stanie Victoria) oraz prawdopodobnie najszybszymi wyścigami 3D. Z obsługą funkcji Play Anywhere, grafik HDR i trybu czterech graczy poradzi sobie tylko doskonale wyposażony komputer.

To nie wszystko, co targi E3 2016 miały do zaoferowania. Przyglądając się grom podobnym do Call of Duty: Infinite Warfare, Watch Dogs 2 i Final Fantasy XV, można wyciągnąć tylko jeden wniosek — istnieje wiele powodów, by wymienić procesor i kartę grafiki na bardziej wydajne modele.

W tym miejscu znajdziesz więcej zasobów firmy Intel na temat gier

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story