Styl życia

Grządka na parapecie pod cyfrowym nadzorem

Silvia Moyá Writer

Do niedawna kojarzyłam markę Parrot z samochodowymi zestawami głośnomówiącymi oraz dronami. Tych pierwszych sama używam, a drugie zdarzało mi się widywać – o co nie trudno, zważywszy że używa się ich choćby do transmitowania pokazów mody, które leżą w sferze moich zainteresowań zawodowych.

Nie chcę jednak opowiadać dziś o dronach, zestawach głośnomówiących ani modzie. Lato to odpowiednia pora na przedstawienie nowego produktu marki Parrot : Parrot Flower Power – znakomitego gadżetu z dziedziny Internetu przedmiotów, ułatwiającego pielęgnację roślin.

Urządzenie mierzy natężenie światła słonecznego, wilgotność i zasolenie ziemi

Gadżet wyglądem przypomina miniaturowy pień drzewa i jest umieszczany w doniczce z rośliną, którą ma monitorować. Gromadzi wszelkie informacje niezbędne do określenia potrzeb rośliny i przesyła je za pomocą połączenia Bluetooth do urządzenia wyposażonego w bezpłatną aplikację. Dane te obejmują ilość światła słonecznego docierającego do rośliny, temperaturę otoczenia, wilgotność oraz zasolenie ziemi w doniczce.

Aplikacja zawiera bazę danych z przeszło sześcioma tysiącami gatunków roślin oraz ważnymi informacjami o ich potrzebach, dzięki czemu rośliny można pielęgnować w optymalny sposób.

Parrot-Flower-Power-4

Parrot Flower Power to bardzo ciekawy produkt – nie tylko dlatego, że ułatwia życie osobom, którym zdarza się zapomnieć o konieczności podlania roślin. Ułatwia też uczenie dzieci odpowiedzialności. W prosty i atrakcyjny sposób pokazuje, jak dbać o rośliny, co z kolei pozwala docenić rolę przyrody w codziennym życiu.

Z pomocą czujnika Parrot Flower Power dzieci mogą samodzielnie monitorować powierzone im rośliny i podlewać je we właściwym czasie. Urządzenie sprawdzi się także znakomicie podczas tworzenia miejskiego ogrodu na przydomowym tarasie.

parrot_flower_power

Sama długo opierałam się tej pokusie, aby ostatecznie ulec jej z racji braku wystarczającej wiedzy na temat pielęgnacji roślin. Z pomocą czujnika Parrot Flower Power będę mogła hodować przez cały sezon własne pomidory, papryczki, pomarańcze i cytryny, a także cieszyć oczy widokiem bujnych kwiatów i innych roślin ozdobnych, nie będąc przy tym zmuszoną do korzystania z fachowego poradnictwa. Czy można chcieć więcej?

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story