Hi-tech show w najdroższej restauracji świata

Sublimotion — działająca na Ibizie od trzech lat — to największa światowa atrakcja dla wszystkich pięciu zmysłów. Mówi się, że to „najdroższa restauracja na świecie”, ale to coś więcej niż sama restauracja. To wyjątkowe doświadczenie, w którym doskonałemu jedzeniu towarzyszy sztuka i technologia.

Podczas posiłku złożonego z 15 dań goście przenoszą się do Orient Expressu, najciemniejszych zakątków lasu, głębi oceanu i niesamowitego cyrku — cały czas siedząc przy stolikach. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym montażom audiowizualnym, kreatywnym dekoracjom i najnowszej technologii. W restauracji znajduje się tylko jedna sala, zajmująca powierzchnię 70 metrów kwadratowych, która ma 7 metrów wysokości i jest wyposażona w wyrafinowane rozwiązania audiowizualne. Obrazy i filmy wyświetlane na ścianach i suficie uzupełniają wrażenia kulinarne. W menu są takie efekty, jak wibracje i lewitacja, a temperatura w pomieszczeniu zmienia się w zależności od potrawy i aromatów, przenosząc gości do innego świata. To naprawdę wszechstronne doświadczenie. Stół mieszczący 12 osób jest jednym z najważniejszych osiągnięć technologicznych w dziedzinie innowacji gastronomicznych.

Pierwszy gastronomiczny show na świecie

Projekt Sublimotion jest wynikiem intensywnej dwuletniej pracy z udziałem profesjonalistów z różnych dziedzin: od kucharzy, projektantów, inżynierów i iluzjonistów po scenografów, architektów, choreografów i scenarzystów. Wspólnie połączyli znakomite potrawy z najnowszą technologią, aby stworzyć pierwszy na świecie gastronomiczny show. Eduardo González, dyrektor restauracji, mówi: „W Sublimotion pracuje 25 osób — kierownik rezerwacji, zespół kuchenny, inżynierowie, projektanci, menedżerowie techniczni i kierownicy sceny. Nasza restauracja to prawdopodobnie pierwszy na świecie gastronomiczny show. To prawdziwa mieszanka jedzenia i teatru. W pomieszczeniu o powierzchni 70 metrów kwadratowych 12 gości siedzi wokół jednego stołu tworzącego scenę. Wszystko, co dzieje się w czasie tego pełnowymiarowego seansu, jest zaprojektowane i zsynchronizowane tak, by stymulować i doskonalić odwieczny rytuał gromadzenia się wokół stołu, posilania się, rozmawiania, smakowania i odczuwania”.

2

Jak na koncercie rockowym

Bez wątpienia tajemnica sukcesu Sublimotion leży w dreszczyku emocji. Menu i teatr łączą się tu w celu pobudzenia zmysłów, zapewniając gościom — dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii — wrażenia gastronomiczno-zmysłowe, które stanowią coś więcej niż tylko znakomity posiłek. „Zespół techniczny Sublimotion przypomina zespół obsługujący koncert rockowy” — wyjaśnia González. Na powierzchni 70 metrów kwadratowych mamy siedem projektorów 2K, wentylatory, oświetlenie, lewitujące i wibrujące efekty oraz urządzenia, które pozwalają nam wstrząsnąć koktajlami, nie dotykając ich, sprawiać, że talerze lewitują przed gośćmi itp.”. Wszystkie te urządzenia są utrzymywane i koordynowane przy użyciu komputerów z procesorami Intel® Core ™ i7.

4

Gonzáles dodaje, że aby zsynchronizować kilka zespołów, potrzebuje niezawodności procesorów Intel® Core™ i7, które pozwalają tworzyć płynne obrazy w środowisku tak wymagającym jak Sublimotion.

Lepsza grafika, szybkość, wydajność i efektywność, jakie zapewniają procesory Intel® Core ™ i7, mają zasadnicze znaczenie dla ograniczania ryzyka wystąpienia problemów w sieci technologicznej Sublimotion. Procesory te umożliwiają jednoczesne uruchamianie kilku programów o wysokim zużyciu energii bez utraty wydajności. Pozwalają też na szybkie kodowanie wideo, renderowanie obrazu, produkcję dźwięku oraz generowanie podglądów w czasie rzeczywistym, co jest niezbędne na potrzeby tego przedstawienia, które nie tylko odbywa się na żywo, ale również w tempie dyktowanym przez gości.

7

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story