Rozrywka

Historyczny pokaz świetlny w parku Disneya: 300 dronów Intela

Drony Intel Shooting Star gwiazdami tradycyjnych pokazów świetlnych w parku rozrywki Walt Disney World Resort na Florydzie.

W tym roku dzieci z Disney Springs na Florydzie, wypatrujące przedświątecznych atrakcji, czekały głównie na widowisko z udziałem 300 dronów Intel Shooting Star, rozświetlających niebo nad jeziorem w parku rozrywki Walt Disney World Resort. Pokazy świetlne z dronami zaczęły się pod koniec listopada pod nazwą „Starbright Holidays, An Intel Collaboration” (Promienista Gwiazdka firmy Intel).

Po raz pierwszy w USA 300 dronów naraz uczestniczyło w zsynchronizowanym pokazie świetlnym. Latające roboty kreśliły na niebie kolorowe wizerunki w rytm tradycyjnych, świątecznych melodii.disney_intel_shooting_star_drone_light_shot

Firma Walt Disney Parks & Resorts we współpracy z firmą Intel przygotowała zsynchronizowany pokaz świetlny z udziałem dronów Intel Shooting Star. Wcześniej (siódmego października tego roku) firma Intel wypuściła w niebo flotę pięciuset dronów Shooting Star w Niemczech, czym pobiła rekord Guinnessa w kategorii największej liczby lecących razem bezzałogowych statków powietrznych.

Zdaniem Loyala Pyczynskiego, dyrektora artystycznego w dziale badań i rozwoju w Walt Disney Imagineering, Disney bazuje na kreatywności i nowatorskich technikach przekazu: „Pokazujemy gościom ich ulubione bajki tak realistycznie, że elementy fantastyczne wydają się prawdziwe”.disney_intel_shooting_star_drone_linght_show2

Firmy Disney i Intel postanowiły rozwinąć sztukę malowania nieba za pomocą supernowoczesnych dronów.

„Wymyśliliśmy nowy gatunek podniebnej opowieści. »Starbright Holidays« na zawsze zapadnie w pamięć naszym gościom i ich rodzinom”.

Bezpośrednią inspiracją dla powstania pokazu „Starbright Holidays, An Intel Collaboration” była kultowa scena w filmie animowanym Zaplątani. Zwłaszcza moment, w którym nocne niebo nad królestwem Korona rozświetlają tysiące zawieszonych w powietrzu lampionów.

 

Specjalne drony

Zespół „artystów” Pyczynskiego pragnął odtworzyć tę pobudzającą wyobraźnię scenę z latającymi lampionami i nadać mu formę niezapomnianego widowiska. W tym celu sięgnął po świetlne drony firmy Intel.intel_shooting_star_drone_launch-e1479488661771

„Kiedy zobaczyliśmy niewiarygodny, bezprecedensowy pokaz Intela z udziałem 100 dronów, stało się dla nas jasne, że współpraca firm Disney i Intel może zaowocować nowoczesnym i pomysłowym widowiskiem w Disney Springs” – powiedział Pyczynski.

W lipcu obie firmy spotkały się w celu omówienia specyfikacji sprzętowej dronów, oprogramowania sterującego i animacji świetlnej. Następnie opracowały nową, świąteczną choreografię animacji.

disney_intel_shooting_star_drone_x-mas_tree-e1479488716682

„Drony Intel Shooting Star są wykonane z pianki i elastycznego plastiku” – powiedziała Natalie Cheung, dyrektor biznesowy ds. pokazów świetlnych z udziałem dronów w grupie zajmującej się bezzałogowymi statkami powietrznymi w firmie Intel. „Ważą tylko 280 gramów. Nie mają śrub. Każde śmigło obraca się w osłonie. Ich konstrukcja jest bezpieczna, niezawodna i ułatwia latanie”.

Cheung powiedziała, że specjalnie zaprojektowane drony czterośmigłowe łatwo zaprogramować do wykonania dowolnej animacji i że steruje się nimi za pomocą jednego komputera.

Flota dronów może rozświetlić niebo ponad czterema miliardami kolorystycznych kombinacji.intel_shooting_star_drone_engineer-e1479488773349

Aby uzyskać od Federalnej Administracji Lotnictwa zezwolenie na nocny lot w parku rozrywki Walt Disney World Resort na Florydzie, zespół Cheung zademonstrował urzędnikom przebieg świetlnego pokazu z dronami. Kiedy tylko Intel uzyskał niezbędne zezwolenia, przystąpił we współpracy z firmą Disney do pracy nad świątecznymi animacjami.

Pyczynski uważa, że przy każdej nowej animacji na niebie widzowie mogą pomyśleć sobie życzenie. Może to być wymarzony prezent, czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi czy pokój na świecie. „Pokaz kończy się efektownym i budującym akcentem, a widzowie wychodzą z niego przepojeni świąteczną atmosferą”.

Od redakcji: Więcej informacji na temat dronów Intel Shooting Star i innych innowacji firmy Intel związanych z dronami zawiera cykl artykułów w serwisie iQ poświęconych dronom oraz dział Intel – najnowsze informacje.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne Rozrywka

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story