Granice nowoczesnych możliwości

Hovalin – skrzypce à la Stradivarius z drukarki 3D

Writer

To naprawdę działa! Instrument państwa Hova, inspirowany najwyższej klasy projektami Stradivariusa, wytwarza niezwykłej jakości dźwięk – o ile będziecie potrafili na nim zagrać. A jeśli nigdy nie próbowaliście, podpowiemy tylko, że to znacznie trudniejsze, niż może się wydawać. Warto jednak zaznaczyć, że – choć sam projekt jest udostępniany bezpłatnie – wciąż będziecie musieli kupić wszystkie niezbędne elementy oraz pokryć koszty druku.

Dobra wiadomość jest taka, że na stronie internetowej państwa Hova można znaleźć listę wszystkich elementów niezbędnych do stworzenia instrumentu – w tym filamentu PLA, drzewca z włókna szklanego, strun oraz smyczka.

Hovalin – skrzypce z drukarki 3D do samodzielnego montażu
Nie masz drukarki 3D? Możesz kupić własny egzemplarz skrzypiec do samodzielnego montażu (niczym mebli z Ikei) za 300 dolarów.

Potrzebna będzie też, rzecz jasna, dobrej jakości drukarka 3D. Państwo Hova polecają drukarki Dremel Builder, MakerBot Rep 2 oraz Ultimaker 2. Co ważne, wszystkie te modele są dziś dostępne w niezwykle przystępnych cenach. Oczywiście jak na drukarki 3D. Firmy takie jak GoPrint3D umożliwiają również wypożyczenie drukarki 3D.

Kolejna dobra wiadomość (zwłaszcza dla początkujących muzyków i projektantów) jest taka, że Hovalin to projekt open source. Oznacza to, że możemy go w łatwy sposób zmodyfikować i spersonalizować przed wydrukowaniem.

A jeśli nie jesteście miłośnikami drukowania 3D, na stronie internetowej Hovalin możecie kupić przygotowany i złożony wcześniej egzemplarz za 600 dolarów. Istnieje też możliwość wybrania jednego z wielu kolorów skrzypiec – w tym neonowej zieleni i lakieru świecącego w ciemności!

Poniżej możecie zobaczyć, jak skrzypaczka Kaitlyn Hova gra na jednym z egzemplarzy skrzypiec Hovalin.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story