Granice nowoczesnych możliwości

IFA 2015: Droidy i inne kosmiczne technologie

Zakładamy się, że na wiele z tych rozwiązań będziecie mieć apetyt. My mamy. Bo czy na przykład można pozostać obojętnym wobec miniatury droida BB-8 w formie toczącej się kuli?

Droid BB-8

Ten gadżet nie zmieni naszego życia, ale może uczynić je weselszym. Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce doszło do wydarzeń, o których opowie nam film „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. Premiera dopiero 15 grudnia, ale występującego w nim droida BB-8 możemy, dzięki firmie Sphero, podziwiać już dziś. Był prezentowany w Berlinie na IFA, możemy zatem potwierdzić, że istnieje i działa.

Przypomnijmy sobie, jak wygląda “prawdziwy” BB-8 z “Gwiezdnych Wojen”:

Uśmiechnij się, by wypić kawę

Liczba możliwych zastosowań technologii Intel RealSense wydaje się nieskończona, ale ten pomysł spowoduje, że szczerze zechcecie się szeroko uśmiechnąć. Gdy tylko umieszczona na ekspresie do kawy kamera RealSense rozpozna uśmiech, maszyna zacznie przygotowywać dla nas pyszną małą czarną. Tę jakże sympatyczną technologię, pomagającą już od rana nastroić się pozytywnie do życia, opracowała firma DigitalSTROM.

Prośba o uśmiech:

P1050054

…i wszystko się zgadza – ekspres może zacząć robić kawę!

10

Project Tango, czyli RealSense w telefonie

Intel i Google połączyły siły, czego efektem będą smartfony korzystające z niezliczonych dobrodziejstw technologii RealSense – w ramach Projektu Tango. O praktycznych zastosowaniach opowiemy przy innej okazji, dziś chcemy Wam pokazać, jaką taki smartfon może zapewnić zabawę. Na przykład przymocowany do plastikowego karabinu, jako kamera analizująca przestrzeń 3D i swoje w niej położenie, pozwoli na naturalne celowanie do przeciwników w grze wideo.

Tak wygląda telefon z kamerą RealSense:

P1040984
…a tak bawi się nim, po przymocowaniu do zabawkowego karabinu, pracownik Intela:

P1040448

P1040443

System pomiaru rozmiarów i objętości

Kamera RealSense, dzięki precyzyjnemu postrzeganiu trójwymiarowej przestrzeni, może się okazać pomocna choćby na lotniskach, umożliwiając automatyczny pomiar bagażu – by sprawdzić, czy jego wymiary mieszczą się w wymaganych normach.

Ta walizka ma rozmiar właściwy:

P1050257

…a ta jest za duża:

P1050261

System automatycznego pomiaru z wykorzystaniem RealSense może się też przydać w transporcie i magazynowaniu, dzięki oprogramowaniu, które analizuje, jak optymalnie ułożyć pakunki:

P1050020

Autonomiczne drony z polem widzenia 360°

Tak, znów będzie mowa o zaletach technologii RealSense. Na targach IFA w Berlinie można było podziwiać drony z systemem kamer RealSense postrzegających trójwymiarową przestrzeń wokół. Zalety? Można na przykład taką maszynę wystartować w gęstym lesie, wskazując jej kierunek lotu. Doleci, sprawnie omijając wszystkie drzewa. Moc obliczeniową zapewnia dronom z RealSense platforma Intel Edison.

P1040417

drn

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story