Granice nowoczesnych możliwości

Intel Innovator Zone w Krakowie!

Intel Innovator Zone zlokalizowana jest w pomieszczeniach hub:raum Kraków – działającego od 2013 roku centrum innowacyjności Deutsche Telekom. To wylęgarnia startupów, z których kilka odniosło już światowy sukces. Od teraz ci najbardziej kreatywni innowatorzy mogą wykorzystywać takie technologie Intela, jak:

Intel RealSense – stworzona z myślą o notebookach, tabletach i smartfonach kamera z czujnikiem głębi postrzegająca trójwymiarową przestrzeń, co pozwala m.in. rozpoznawać twarze i obiekty 3D (z pełnym skanowaniem pomieszczenia, by stworzyć jego wirtualną kopię) oraz wykorzystywać gesty dłoni do precyzyjnej obsługi aplikacji. Technologia Intel RealSense może być też wykorzystywana w grach wideo.

P1010729

Intel Edison – mikrokomputer wielkości znaczka pocztowego, idealny do zastosowania w nawet bardzo niewielkich urządzeniach przenośnych i wszelkich rozwiązaniach z kategorii Internetu Rzeczy (Internet of Things). Jak wielki skrywa potencjał, a przy tym jak łatwo jest korzystać z tej technologii nawet początkującym wynalazcom, udowodnił zorganizowany przez Intel ogólnoświatowy konkurs Make It Wearable.

Intel Galileo – przyjazna w obsłudze płyta deweloperska (kompatybilna z Arduino) wykorzystująca mikroprocesor Intel Quark SoC X1000 (32-bitowy, klasy Intel Pentium). Stworzona została z myślą głównie o początkujących konstruktorach ze środowisk uniwersyteckich (studenci, wykładowcy). W Polsce bodaj najbardziej spektakularnym przykładem wykorzystania tej technologii była misja sondy stratosferycznej Intel Galileo Space Mission by Hevelius Team.

hub_1

Komputery klasy NUC – jak na swoje małe, kompaktowe rozmiary oferujące zaskakująco duże możliwości. O tym, co można zrobić na przykład ze zwykłym telewizorem dzięki komputerowi NUC, piszemy tutaj.

Intel SSD – dyski zapewniające błyskawiczny dostęp do zgromadzonych danych. Warto przypomnieć, że nowe dyski Intela z serii SSD 750 osiągają dzięki PCI Express 3.0 ogromną wydajność, dalece przewyższającą wydajność dysków z klasycznym interfejsem SATA.

Modemy Intel XMM – pozwalające na szybką komunikację między różnymi urządzeniami. Przykładowo, z pomocą komputerów NUC pomagają zamienić telewizor w domowe centrum rozrywki.

P1010732

W Intel Innovator Zone prezentowane są także niedostępne jeszcze na rynku przełomowe mikrokomputery, które wejdą do produkcji w tym roku:

Intel Computer Stick – niewiele większy od pendrive’a komputer, pozwalający zmienić w osobisty komputer każdy ekran ze złączem HDMI, na przykład tablet lub hotelowy telewizor.

Intel Curie – komputer wielkości zaledwie guzika. Już dziś można przewidzieć, że dzięki swoim niewielkim rozmiarom i zapotrzebowaniu na energię, przy zachowaniu dużych możliwości (wydajność, łączność bezprzewodowa) zrewolucjonizuje kategorie urządzeń wearables i Internet of Things.

P1010755

Weź udział w Challenge Up!

Otwarcie Intel Innovator Zone to świetna wiadomość dla wszystkich ambitnych pionierów nowych rozwiązań technologicznych i usług. Warto tu przypomnieć, że najbliższą szansą na skorzystanie z pomocy Intela jest ogłoszony niedawno program dla startupów Challenge Up! – wspólna inicjatywa Cisco, Deutsche Telekom i Intela.

Ideą Challenge Up! jest wsparcie młodych przedsiębiorców z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) opracowujących nowe rozwiązania w obrębie Internetu Rzeczy i kategorii pokrewnych (wearables, Big Data, przetwarzanie w chmurze, inteligentne technologie etc.). Dzięki wsparciu finansowemu, profesjonalnemu doradztwu i pomocy we wprowadzaniu danego produktu lub usługi na rynek, najlepsi innowatorzy zyskają niepowtarzalną szansę na rozwinięcie skrzydeł.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie challengeup.eu. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Najważniejsze etapy Challenge Up! to Acceleration Week (22-26 czerwca br.) oraz czteromiesięczny etap inkubacji (lipiec – październik br.), organizowany w Krakowie, Berlinie i Wiedniu.

Odwagi i powodzenia!

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story