Moda

Intel MICA w pełnej glorii

Intel, niekwestionowany lider rynku procesorów i uznana w świecie mody firma Opening Ceremony, odpowiedzialna za wygląd MICA, zdradziły światu nieznane dotąd detale dotyczące przeznaczenia i możliwości tego eleganckiego komunikatora dla pań.

MICA-BoxJewel_m

Zacznijmy od opinii:

– Nasza pionierska współpraca z Opening Ceremony i wprowadzenie inteligentnej biżuterii, definiującej całą kategorię, zmienia technologię wearable w stylowy dodatek, który kładzie nacisk zarówno na design, jak i funkcjonalność — mówi Ayse Ildeniz, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwoju biznesu i strategii, New Devices Group, Intel Corporation. – MICA odzwierciedla filozofię Intela, zgodnie z którą technologia powinna ulepszać biżuterię, tak, by urządzenia wearable były nie tylko łatwe w użyciu i przydatne, ale też pożądane.

– Dzisiejsza nowoczesna kobieta ze szczególną precyzją wybiera swoje dodatki, zaś MICA jest manifestem piękna — zapewnia Humberto Leon, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Opening Ceremony. – Segment wearable jest ekscytującą, szybko rozwijającą się kategorią.

– Problemem dla wielu potencjalnych użytkowników technologii wearable jest to, że urządzenia te zazwyczaj nie są atrakcyjne wizualnie, za to często trudne w obsłudze — wskazuje Daniella Vitale, dyrektor operacyjny i wiceprezes Barneys New York. – Założyciele Opening Ceremony, Carol i Humberto wspólnie z Intelem chcieli stworzyć coś funkcjonalnego, ale zarazem pięknego i eleganckiego.

– MICA pełni funkcję rozszerzenia smartfona wtedy, kiedy noszenie telefonu nie jest zbyt wygodne — tłumaczy z kolei Chris Penrose, wiceprezes, Internet of Things Solutions, AT&T. – Pozwala użytkownikom odbierać wiadomości tekstowe i powiadomienia o e-mailach, dzięki czemu mogą pozostawać w kontakcie, a jednocześnie nosić na sobie modną biżuterię niemal na każdą okazję.

 

Tyle peanów, czas na konkrety. Oto co oferuje MICA w poszczególnych kategoriach:

* Wiadomości: MICA zapewnia dostęp do wiadomości tekstowych i powiadamia o przychodzących e-mailach od „ważnych kontaktów” oznaczonych w Gmailu. Użytkowniczki mogą odrzucić powiadomienia oraz szybko odpowiedzieć, używając szablonów o treści, którą można dowolnie zmieniać.

* Powiadomienia kalendarza i wydarzeń: MICA wyświetla powiadomienia Kalendarza Google i wydarzeń Facebooka, pozwalając użytkownikom na akceptację lub odrzucenie spotkań.

* Osobisty concierge: MICA oferuje inteligentne przypomnienia „Time To Go” (TTG), opracowane przez TomTom i Intel, które zmieniają się dynamicznie, w zależności od lokalizacji, aby uwzględnić czas potrzebny na dotarcie na kolejne spotkanie. MICA zapewnia także dostęp do lokalnego wyszukiwania Yelp, wraz z recenzjami i ocenami odwiedzających. Użytkowniczki bransoletki MICA mogą więc używać usługi Yelp do odnajdywania restauracji, sklepów i innych miejsc w okolicy.

* Powiadomienia priorytetowe: po zdefiniowaniu listy kontaktów VIP powiadomienia i wiadomości tekstowe są filtrowane. Alarmy wibracyjne dyskretnie informują użytkowniczkę o nowych powiadomieniach.

* Design: najwyższej klasy. MICA ma luksusowe wykończenie z powłoką z 18-karatowego złota oraz zakrzywiony ekran dotykowy z szafirowym szkłem. Dostępna będzie w dwóch wersjach: z czarną skórą węża, perłami z Chin i lapisem z Madagaskaru lub z białą skórą węża, tygrysim okiem z Afryki Południowej i obsydianem z Rosji.

Konfiguracja i bezpieczeństwo: bransoletka umożliwia zdalny dostęp i blokadę, pozwala na zlokalizowanie urządzenia i konfigurację za pośrednictwem strony internetowej.

MICA-WhiteVertical_m

Czas pracy na baterii: do dwóch dni

Ładowanie: przez Micro-USB

Sprzedaż: obecnie tylko w USA, w cenie 495 USD

mica_pow

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Moda

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story