Moda

Intel RealSense ożywia świat mody na pokazach Audi

Writer

Wipprecht słynie z niesamowitych projektów sukienek łączących w sobie elementy ze świata mody oraz najnowszych technologii. Współpracowała z firmą Intel podczas tworzenia sukienki Spider Dress – kreacji wydrukowanej w technologii 3D, wyposażonej w inteligentne pajęcze odnóża reagujące w wypadku naruszenia przestrzeni osobistej właścicielki.

Dwa miesiące przed otwarciem wystawy Audi City Berlin niemiecki producent samochodów poprosił projektantkę o pomoc przy oficjalnej premierze nowego Audi A4.

Zadaniem Anouk Wipprecht było zaprojektowanie czterech zaawansowanych technologicznie sukienek odzwierciedlających wyjątkowe elementy konstrukcyjne samochodu, a także jego niepowtarzalny związek z kierowcą. Wszystko to z myślą o imponującym pokazie, który miał zachwycić gości.

audi16Anouk Wipprecht od razu przeszła do działania. Spędziła bardzo dużo czasu z projektantami samochodu Audi A4. Dzięki temu nie tylko zrozumiała źródła ich inspiracji, ale też dostrzegła sposób, w jaki poszczególne elementy złożyły się na powstanie tak wyjątkowego i udanego samochodu.

Nowe Audi A4 wyposażone jest w najnowsze motoryzacyjne technologie, jak na przykład wirtualny kokpit. Co więcej – maskownica samochodu w kształcie diamentu nadaje mu bardziej zadziorny wygląd. Te dwa elementy były punktem wyjścia dla koncepcji sukienek projektantki.

audi22Sukienka Projection Map Dress – jak ostatecznie została nazwana – jest spektakularnym wytworem technologii druku 3D z elementami w kształcie diamentu, które odpowiadają za olśniewający pokaz świetlny. A przynajmniej tak to wygląda.

W rzeczywistości światło nie jest emitowane przez samą sukienkę, ale przez niezwykle precyzyjne projektory laserowe. Projektory te dostosowują efekty świetlne do paneli sukienki o kształcie diamentu, wyświetlając na ich powierzchni niesamowite wzory. Zobacz, jak to wygląda na żywo:

„Projection Map Dress może sama się zmieniać i dostosowywać – wyjaśnia Anouk Wipprecht. – Sposób, w jaki światło gra na jej powierzchni sprawia, że wygląda prawie jak żywy twór”.

W celu stworzenia iluzji źródła światła istotne jest bardzo dokładne zaprojektowanie i wyprodukowanie sukienek. To niezwykle precyzyjne zajęcie, ponieważ nawet najmniejsze odchylenie zepsuje zamierzony efekt.

Dlatego projektantka korzystała z tabletu ze zintegrowaną kamerą Intel RealSense 3D. Umożliwiło jej to wykonywanie szybkich i wysoce precyzyjnych skanów 3D kształtu ciała modelki. Skany te wykorzystano następnie do wydrukowania sukienek – w przypadku każdej sukienki trwało to trzy dni.

„W dzisiejszych czasach projektanci mają do dyspozycji mnóstwo doskonałych narzędzi w postaci nowego sprzętu i oprogramowania. Narzędzia te nie tylko przyspieszają produkcję, ale też zwiększają możliwości tworzenia projektów” – twierdzi projektantka mody.

„Moduły skanowania, takie jak kamera Intel RealSense 3D znacznie zmieniają proces projektowania. Pracuję o wiele szybciej, niż gdy korzystam z metod 2D lub analogowych, takich jak staroświecka miara krawiecka. Teraz pracuję sprawniej i lepiej. Uważam, że to ważne; mam więcej możliwości zabawy i eksperymentowania z projektem”.

audi6

Poprzez sukienkę Projection Map Dress projektantka mody Anouk Wipprecht po raz kolejny pokazuje, że można połączyć zaawansowaną technologię z awangardową modą i stworzyć imponujący i inteligentny projekt.

Z każdym projektem Wipprecht przesuwa teoretyczne granice tego, co wykonalne. Projekty te pokazują, jak będzie wyglądać przyszłość – przyszłość, w której technologia stwarza dodatkowe możliwości nie tylko na poziomie koncepcyjnym, ale również praktycznym. Dzięki temu moda staje się bardziej nietuzinkowa i wyrazista.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Moda

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story