Granice nowoczesnych możliwości

Intel RealSense: Wideokonferencje z ukrytym drugim planem

Writer

Pokochacie tę funkcję, nie ma co do tego wątpliwości. Czy wiecie, że biorąc udział w wideorozmowie, możecie – dzięki oprogramowaniu Intel RealSense – zastąpić tło za sobą dowolnym innym? Kamera precyzyjnie wytnie z kadru wyłącznie waszą sylwetkę, a na drugim planie pokaże – no właśnie, co chcecie? Słoneczną plażę Wysp Kanaryjskich? (oj, szef zacząłby na ten widok chyba toczyć pianę…) Swoje miejsce pracy w biurze? (jeśli drań jest w delegacji, może da się nabrać) Sceny z imprezy u Paris Hilton? (pewnie zechce się wprosić!).

Wszystko, na co macie ochotę, da się ustawić jako tło.

panel-27-b-paris

Co ciekawe, jako bodaj pierwsze doceniły tę funkcję Intel RealSense amerykańskie siły zbrojne. Dowódcy mogą teraz bez obaw zwoływać wideonarady, nie obawiając się, że ktoś niepowołany dostrzeże na biurku tajne dokumenty lub mapy sztabowe w tle.

Wszystko wskazuje dziś na to, że z szansy podmiany tła w transmisjach wideo korzystać będą masowo miłośnicy gier pokazujący swoje zmagania w popularnym serwisie streamingowym Twitch. Obecnie testowana jest integracja Intel RealSense z dwiema podstawowymi w Twitchu technologiami strumieniowania treści: XSplit Gamecaster i OBS.

Potrzeba dyskrecji, wymogi estetyczne, poczucie humoru to niejedyne powody, dla których funkcja podmiany tła w transmisjach wideo zyskiwać będzie szybko popularność. Ekran tła może przecież być także nośnikiem ważnych treści. Przykładowo, to idealny sposób na przygotowanie prezentacji, a nawet na wspólną, zdalną dyskusję na temat tabelek w Excelu.

A pewnie najlepsze pomysły dopiero przed nami.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story