Technologia w służbie oświaty

Intel RealSense: Wirtualny nauczyciel

Otwarte laboratorium R&D firmy Intel działa od 2014 roku, w parku technologicznym Teknokent Politechniki Stanbulskiej (Istanbul Technical University, ITU). Platforma do nauki (Virtual Teacher), stworzona we współpracy z CAST, organizacją skupiającą harwardzkich profesorów, jest w stanie śledzić stany emocjonalne uczniów, wyczuwając, gdy coś jest zbyt trudne (lub zbyt łatwe) i umożliwiając odpowiednie dopasowanie treści edukacyjnych.

CAST jest znana na całym świecie z projektów łączących edukację i technologię. Jej UDL Studio to narzędzie oparte o rozwiązania open source, które pozwala nauczycielom i uczniom na tworzenie własnych treści cyfrowych, a platformy UDL Exchange pomagają nauczycielom opracowywać i udostępniać zasoby.

Połączenie wiedzy organizacji CAST w dziedzinie edukacji i technologii kamery  Intel RealSense 3D sprawiło, że projekt nabrał zupełnie nowego wymiaru.

Wirtualny nauczyciel opracowany i zaprojektowany w laboratorium R&D firmy Intel w Stambule jest postrzegany jako „edukacyjne środowisko przyszłości”. W ramach systemu Adaptive Learning Platform ruchy oczu i mimika studentów pracujących na tabletach i komputerach są wychwytywane przez kamery RealSense 3D, a następnie technologicznie analizowane.

Zebrane dane, po przetworzeniu przez algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalają określić, na jakich tematach uczeń nie może się skupić, które wymagają powtórzenia, a nawet kiedy uczeń potrzebuje przerwy.

System potrafi wczuć się w emocje ucznia, dlatego jest w stanie skierować jego uwagę na zagadnienia, które w bardziej efektywny sposób pobudzają jego zainteresowanie lub dostarczyć mu tematy zastępcze, aby nauka była bardziej efektywna.

int_brand_641_F_think_headphones

Dzięki umowie zawartej pomiędzy Intel Turkey R&D Centre i CAST projekt Virtual Teacher ma szansę szybko trafić na arenę międzynarodową. To pomysł, który może wstrząsnąć światem edukacji.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Edukacja

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story