Zdrowie

Inteligentne i produktywne biuro przyszłości

Dean Evans Technology Writer Twitter

Zmodernizuj swoje miejsce i styl pracy. Na początek przestań siedzieć przy biurku i wyposaż się w parę nowoczesnych gadżetów, które usprawnią i umilą wykonywanie codziennych obowiązków.
Dużo się ostatnio pisze o przyszłości biura. Niektórzy twierdzą, że najlepiej sprawdzą się współdzielone biurka i pomieszczenia biurowe. Inni są zdania, że będziemy korzystać z lokalnych biur i konferencji w wirtualnej rzeczywistości. Ale możemy wcale nie pracować w biurach.

Niezależnie od tego, czym się zajmujesz, technologia pomoże Ci uczynić Twoje nowe miejsce pracy zdrowszym i bardziej wydajnym.

Powszechnie znana jest przewaga stojących biurek nad siedzącymi, jeśli chodzi o zdrowie. Siedzenie przez dłuższy czas zatrzymuje proces spalania tłuszczu przez mięśnie, negatywnie wpływa na posturę (możesz ją monitorować za pomocą Lumo Lift) i spowalnia przepływ krwi, przy okazji spowalniając też pracę mózgu.

Przeczytaj: Siedzisz? Niedobrze!

Chociaż na pierwszy rzut oka uwagę przyciąga antygrawitacyjne biurko Altwork Station, za 5900 USD, prostsze (i tańsze) rozwiązanie, takie jak ReadyDesk też zmieni Twoje siedzące miejsce pracy w wygodniejsze biurko stojące.

Jeśli musisz siedzieć, spróbuj się ruszać. Nawet siedząc na najmniej ergonomicznym krześle, używaj aplikacji lub budzika, by przypominały Ci, że musisz wstać i zrobić sobie przerwę, rozprostować nogi i dać odpocząć oczom. Spróbuj wstać z biurowego krzesła na godzinę, albo usiąść na innym siedzisku, na przykład worku sako albo piłce do ćwiczeń.

Na komfort pracy wpływają również inne, mniej oczywiste czynniki, takie jak temperatura i oświetlenie biura. Amerykańskie badanie dowiodło, że pracownicy w ekologicznych budynkach „uzyskiwali o 26,4% wyższe wyniki w testach kognitywnych i wykazywali o 30% mniej symptomów „chorych budynków” niż ci pracujący w niecertyfikowanych pomieszczeniach”.

Prawdopodobnie pracujesz w budynku bez „zielonego” certyfikatu, czego raczej nie zmienisz (tak jak nie zmienisz biura), ale możesz zadbać o niektóre czynniki wpływające na lepsze warunki pracy, takie jak temperatura, jakość powietrza, wystrój biura i oświetlenie.

Bałagan na biurku może wpływać na produktywność i samopoczucie. (Zdjęcie: Shutterstock/thodonal88)

Na przykład gadżet taki jak stacja pogodowa Netatmo (moduł wewnętrzny) może monitorować poziom hałasu, wilgotność, temperaturę i jakość powietrza (zawartość dwutlenku węgla), umożliwiając Ci dokładniejsze analizy miejsca pracy. Udowodniono, że ustawienie na biurku rośliny doniczkowej zwiększa koncentrację i wydajność.

Komfort i wygoda są nierozłączne, trzeba więc znaleźć równowagę między pustym biurkiem a dostępnością wszystkich potrzebnych przedmiotów.

  • Komu potrzebna drukarka? Dzięki Google Drive i Google Docs możesz teraz pracować w biurze bez papieru. Do dokumentów zapisanych online masz dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia.
  • Dzięki ekspresowi do kawy Aeropress i kubkowi Ember możesz zaparzyć doskonałą kawę, która będzie dłużej ciepła. (Jeśli wolisz herbatę, wypróbuj zaparzacz Teforia z modułem Intel Edison.) Potrzebujesz tylko czajnika.
  • Livescribe 3 Smartpen pozwala zapisywać notatki ze spotkań w formie cyfrowej. Nie trzeba ich już przepisywać.
  • Dzięki Amazon Echo możesz wybrać ulubioną muzykę biurową ze Spotify, Amazon Music albo TuneIn, wydając polecenia głosowe.
  • Nowoczesne komputery 2w1, takie jak Lenovo Yoga 910 czy HP ENVY x360, umożliwiają pracę na siedząco, stojąco i w dowolnym miejscu. Pracuj w trybie tradycyjnego laptopa przy biurku, a następnie odłącz ekran i zmień komputer w przenośny tablet.

Za pięć lat dla wielu z nas tradycyjne biuro może nie istnieć. Technologia już dziś umożliwia nam pracę z dowolnego miejsca. Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer 2w1, łączność bezprzewodowa i słuchawki z redukcją hałasu. Polecam zabranie ze sobą również kubka Ember. Moja herbata wystygła. Znowu.

Główne zdjęcie:Shutterstock/i3d

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Zdrowie

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story