Granice nowoczesnych możliwości

Jak łatwo przejść na Windows 10

Writer

Jeśli czytasz te słowa, prawdopodobnie wciąż korzystasz ze starszej wersji Windows lub rozważasz kupno nowego urządzenia z systemem operacyjnym Microsoftu. I nie masz pewności, jak przejść na Windows 10 lub czy w ogóle warto wykonać ten krok.

Teraz możesz zaktualizować Windows 7/8 do Windows 10 za darmo. Warto skorzystać z okazji.

Podstawową wątpliwość możemy rozwiać od razu: jeśli nadal chcesz korzystać z systemu operacyjnego Microsoftu i pisanego z myślą o nim oprogramowania, jak choćby popularne gry komputerowe lub pakiet biurowy Office, od Windows 10 tak czy owak nie ma ucieczki. Nie da się po prostu pominąć Windows 10, czekając na kolejną, jeszcze lepszą wersję tego systemu operacyjnego – na przykład Windows 11 – bo kolejnych „okienek”, jak zapowiedział Microsoft, po prostu już więcej nie będzie. Wszelkie zmiany będą wprowadzane jako aktualizacje Windows 10.

Biorąc pod uwagę, że można dokonać aktualizacji do Windows 10 bezpłatnie tylko przez rok, licząc od premiery tego systemu operacyjnego, warto skorzystać z okazji, zanim przeminie.

Jak

Warunkiem jest posiadanie urządzenia z Windows 7 lub Windows 8. Starszych wersji „okienek”, jak Windows XP lub Vista, nie da się zaktualizować. W takim przypadku trzeba kupić nową wersję systemu lub… nowy komputer, tablet lub urządzenie 2w1, już z zainstalowanymi „okienkami”. Jeśli nie będą to docelowe Windows 10, to zapewne Windows 8 (także w nowszej wersji 8.1), które łatwo można przecież unowocześnić do „dziesiątki”.

upgrade Windows 10

Korzyści z przesiadki jest wiele. Wśród nich: lepsze wykorzystanie technologii Intela. Windows 10 zapewnia m.in. lepszą obsługę procesorów wielordzeniowych, większą wydajność w grach komputerowych i szansę na logowanie się jednym spojrzeniem dzięki RealSense.

Czy Twoje urządzenie jest już gotowe?

Masz komputer lub tablet z Windows 7/8? Spójrz w prawy dolny róg pulpitu i sprawdź, czy nie ma tam ikony Windows 10, sygnalizującej gotowość systemu do zaktualizowania:

 

GetStartedApp_Image_1x

Jeśli ikona aktualizacji do Windows 10 jest na pasku zadań, kliknij w nią i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

szczegoly_wieksze_jotpeg

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story