Technologie pomocnicze

Make It Wearable – Po prostu odlot!

Nishanth Marka, 24-letni student usiłuje wznieść – w ścisłym sensie tego słowa – technologię noszoną na wyżyny jej możliwości.

Nishanth opracował koncepcję urządzenia latającego, zdolnego podnieść alarm w obliczu niebezpieczeństwa lub choćby pomóc nam wygodnie wykonywać niezwykłe zdjęcia.

My Fly

My Fly, urządzenie noszone w sposób analogiczny do zwykłego zegarka, to rozwiązanie nowej generacji, zdolne wykonać rozmaite niezwykłe zadania oraz (przede wszystkim) potrafiące latać.

– Wszyscy jesteśmy świadkami długiej drogi, jaką przeszły dotychczas urządzenia mobilne, stając się w efekcie naszymi nieodłącznymi towarzyszami. My Fly może jednak zupełnie odmienić sposób, w jaki postrzegamy tego typu rozwiązania – wyjaśnia Nishanth, student pochodzący ze stanu Telangana w Indiach.

My Fly to rozwiązanie, które może uratować nam życie. W nieco mniej ekstremalnych sytuacjach jest również w stanie zapewnić sporo zabawy

Oto jak My Fly może działać. Wyobraźmy sobie, że (odpukać) przytrafił nam się nieszczęśliwy wypadek lub nawet zawał serca. Jeśli będziemy w tym czasie przebywać z dala od innych osób, bez możliwości samodzielnego wezwania pomocy, chip wbudowany w „zegarek” My Fly wykryje odbiegający od normy pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, a następnie wezwie pomoc, kontaktując się ze służbami ratunkowymi. A to dopiero początek. Odłączany górny element urządzenia uniesie się następnie na wysokość sięgającą 10 metrów, emitując przy tym dźwięk syreny alarmowej oraz sygnały świetle, ułatwiające odnalezienie osoby, która potrzebuje pomocy. My Fly potrafi nawet wykryć najbliżej zlokalizowaną osobę i sprowadzić ją na miejsce zdarzenia. Tego typu wynalazki mogą w rzeczywisty i jak najbardziej dosłowny sposób uratować nam życie.

Marka
Nishanth Marka

Poza tą ważną funkcją My Fly może pomóc nam sprostać wielu codziennym problemom i wyzwaniom. Nie możesz znaleźć kluczy od domu? My Fly pomoże je zlokalizować, oszczędzając tym samym Twój czas i nerwy. Stoisz pośrodku wielkiego parkingu i nie wiesz, gdzie znajduje się Twój samochód? My Fly wskaże Ci właściwą drogę.

Urządzenie może ponadto wykonywać zdjęcia i kręcić filmy z wysokości sięgającej 10 metrów, udostępniając tym samym szerokiej gamie użytkowników funkcjonalność zarezerwowaną dotychczas wyłącznie dla dronów. Możliwości są ogromne!

My_Fly_z_gory

– Pomysł jest stosunkowo prosty, a jednocześnie może wpłynąć na nasze życie na wiele różnych sposobów. Ta świadomość daje mi niezwykłą satysfakcję – mówi Nishanth, walczący obecnie o uzyskanie tytułu magistra międzydyscyplinarnych studiów Multidisciplinary Design Innovation na uniwersytecie w Newcastle w Anglii. – Od najmłodszych lat prowadzę różnego rodzaju eksperymenty z nowymi technologiami. Opracowanie My Fly zajęło mi jednak zaledwie tydzień, dlatego tym bardziej cieszę się z obecności w gronie finalistów konkursu „Make It Wearable”. Mam też nadzieję, że to dopiero początek mojej przygody z tym projektem. Gdyby udało się wcielić go w życie, byłoby to spełnienie moich marzeń. Mógłbym na własne oczy obserwować rozwój i wdrażanie swojej własnej koncepcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkursu „Make It Wearable” Intela? Kliknij tutaj!

http://youtu.be/iwSpn7H7vKg

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Makerzy

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story