Moda kręci się wokół kreatywności i przekraczania granic. Sprawia, że ludzie się zakochują w prawdziwie pięknych i niepowtarzalnych rzeczach i ich pożądają. W modzie tworzą się nieoczekiwane relacje, dochodzi do zderzenia materiałów i twórczych umysłów, które strąca z piedestału tradycję.

Dziś jest nie inaczej. Podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku jeden z projektantów mody i Intel połączyli siły, aby móc zaprezentować spektakularny wyrób jubilerski, po obejrzeniu którego kobiety z całego świata będą chciały dowiedzieć się tylko jednego — gdzie go zdobyć?

140807_Collier_Schorr_Opening_Ceremony_Shot3_263_07_RGB

MICA

Podczas pokazu mody firmy Opening Ceremony na sezon Wiosna/Lato 2015 firmy Opening Ceremony oraz Intel Corporation przedstawiły wspólnie stworzoną inteligentną bransoletkę — MICA, „My Intelligent Communication Accessory” (mój inteligentny gadżet komunikacyjny). Zaprojektowali ją Humberto Leon i Carol Lim z Opening Ceremony, a skonstruował Intel. MICA jest modnym dodatkiem dla kobiet z funkcjami komunikacyjnymi, wymyślonym i zaprojektowanym od początku do końca w ramach współpracy firmy projektującej modę i firmy technologicznej o światowym zasięgu.

MICA to pierwsza bransoletka będąca połączeniem luksusowych materiałów i półszlachetnych klejnotów z technologią i funkcjami komunikacyjnymi. 

Przełomowy projekt bransoletki MICA łączy kamienie półszlachetne i wężową skórkę z zaawansowaną technologią, w tym funkcjami komunikacyjnymi i możliwością bezprzewodowego ładowania. Bransoletka ma zakrzywiony ekran dotykowy ze szkła szafirowego, dostępna będzie w dwóch wersjach wykończenia.

phase_1_group-shot-lean

Dwie wersje. Ty wybierasz!

Jedną wersję cechuje czarna wężowa skórka, perły z Chin i kamienie lapisowe z Madagaskaru, z kolei drugą wersję — biała skórka wężowa, tygrysie oko z RPA i obsydian z Rosji.

548x411xshot_3_black_band.jpg.pagespeed.ic.gPKi-TVaIo

— Jesteśmy zachwyceni, że możemy być jedną z pierwszych firm modowych współpracujących z firmą technologiczną pokroju Intela. To wspaniałe, bo obie firmy wnoszą do projektu to, w czym się specjalizują — powiedział Humberto Leon, współzałożyciel Opening Ceremony.

— Z naszej strony odpowiadamy za estetykę, wrażenia wizualne i użyteczność produktu, jak również za wszystkie codzienne aspekty społeczne, z powodu których bransoletka może być przydatna. Intel bardzo przychylnie odebrał nasze pomysły na to, jak przekształcić tę technologię w coś naprawdę użytecznego dla ludzi. To nas cieszy najbardziej — przyznał.

shot_3_white_band_straight

Opening Ceremony oraz Intel poinformowały o współpracy w styczniu 2014 roku na targach CES w Las Vegas. W zamyśle miano stworzyć inteligentną bransoletkę według projektu opracowanego przez Opening Ceremony. Integracją technologii i konstrukcją miał się zająć Intel.

Kirsten Owen. Ajak Deng.

Wynik tego ambitnego i nowoczesnego projektu możemy teraz podziwiać w bransoletce MICA. Firmy Opening Ceremony i Intel zleciły Collier Schorr sfotografowanie modelek Kirsten Owen i Ajak Deng z bransoletką MICA w strojach z kolekcji Wiosna/Lato 2015 opracowanej przez Opening Ceremony. Są to pierwsze zdjęcia bransoletki.

Rok temu Intel utworzył oddział New Devices Group, który bada, jakie nowe rodzaje urządzeń mogą wziąć udział w kolejnym etapie rewolucji mikroprocesorowej. Pozyskując obiecujących projektantów i współpracując z liderami w sektorze mody, Intel zapewnia technologię, która pomaga wielkim umysłom spoza branży technologicznej wprowadzać w życie nowatorskie pomysły.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Moda

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story