Styl życia

Najlepsze serwisy o „Grze o tron”

Alice Darelle Writer

To koniec: szósty sezon dobiegł końca, a stacja HBO pożegnała się z fanami serialu na długi czas. Nie oznacza to jednak, że „Gra o tron” przestała nas interesować i wzbudzać emocje. Serwisy internetowe poświęcone światu i bohaterom stworzonym przez George’a R.R. Martina cieszą się olbrzymią popularnością. Odkrywamy dla Was najlepsze z nich.

 

w oczekiwaniu na sezon siódmy…

Kiedy David Benioff i D. B. Weiss poinformowali, że „Gra o tron” zakończy się w 2018 roku, rozczarowali wielu fanów serialu. Jednak jego twórcy nigdy nie zamierzali go ciągnąć dłużej niż przez osiem sezonów: „Pragniemy przedstawić historię, która stanowi spójną całość – ma swój początek i koniec. (…) Znamy zakończenie od dawna i do niego zmierzamy”.

Szósty sezon w pewnym sensie był wyjątkowy – po raz pierwszy twórcy serialu musieli wyjść poza wydarzenia opisane w powieści George’a R. R. Martina: „To dziwne uczucie, kiedy wkraczasz na nieodkryty jeszcze teren i nie możesz już polegać na kanwie powieści” – przyznał Benioff w wywiadzie dla Deadline.

Wśród wielu innych komunikatów stacja HBO zdradziła również nazwisko reżysera siódmego sezonu, który będzie się składał tylko z siedmiu odcinków. Latem tego roku nowy sezon reżyserował będzie Matt Shakman, a pomagać mu będą Alan Taylor (brał udział w produkcji dwóch pierwszych sezonów), Jeremy Podeswa i Mark Mylod.

Chociaż serial ten stał się prawdziwym zjawiskiem popkulturowym oraz przedmiotem bardzo poważnych badań naukowych (zwłaszcza na Uniwersytecie Stanforda, gdzie na zajęciach z geologii wykorzystuje się mapę Westeros i Essos w roli narzędzia edukacyjnego), największe pole do popisu mają artyści.

Mapa świata „Gry o tron” autorstwa Milesa Traera

W oczekiwaniu na siódmy sezon i powrót największego postrachu XXI wieku – spojlera – przyglądamy się pełnym humoru pracom fanów serialu.

 

„Gra o tron” jako gra retro

Rosyjskie studio animacji Red Medusa przedstawia Grę o trolla w postaci starych gier komputerowych! Super Mario, Tetris, Mortal Kombat, Doom, Crazy Cars i innych. Oto kilka najlepszych.

Aby obejrzeć wszystkie filmy, odwiedź kanał Red Medusa w serwisie YouTube.

 

Aktorzy z „Gry o tron” w „Gwiezdnych wojnach”

Od czwartego sezonu „Gra o tron” ma coś wspólnego z „Gwiezdnymi wojnami”. Jest nią obecność Gwendoline Christie (kapitan Phasma w filmie „Gwiezdne wojny: część VII – Przebudzenie Mocy”) w roli Brienne z Tarthu. Ten wspólny element zainspirował kanadyjskiego artystę Andrew D. Trana do stworzenia kolekcji rysunków zatytułowanej „Gra w gwiezdne wojny”, która łączy dwa fikcyjne światy w portretach głównych bohaterów.

„Król Rycerzy Sithów”; „Generał Jedi Daenerys, Matka Rancorów”; „Arya Stark, Padawan Jedi”; „Tyrion Lannister, Karli Łajdak”

 

„Gra o tron” w latach 90. XX wieku

Dwa lata temu muzyk Mikołaj Birek na swoim kanale w serwisie YouTube przedstawił fantastyczny montaż czołówki serialu w stylu z lat 90. Prawdziwe arcydzieło to rok 1995 z charakterystycznymi dla tego okresu syntezatorami, sepią i przejściami.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Granie Innowacje techniczne Rozrywka Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story