Technologia w służbie oświaty

Nauka i zabawa, czyli 2w1 dla uczniów

Writer

Nowy rok szkolny to nowe wydatki na edukację dzieci. I najlepszy czas na zakup urządzeń 2w1 – dzięki możliwości odłączenia ekranu od klawiatury łączących funkcje notebooka i tabletu. Inną przewagą urządzeń 2w1 nad chociażby tabletami z Androidem jest to, że dzięki wydajnym procesorom Intela obsługują Windows i niezliczoną liczbę programów stworzonych z myślą o tym systemie operacyjnym. W dodatku ten wydatek szybko się zwróci, a uczniowie zyskają uniwersalny przybornik edukacyjny, który pozwoli im skuteczniej i na więcej niż dotąd sposobów przyswajać wiedzę.

Jakie urządzenie 2w1 wybrać? Prezentujemy cztery dostępne na polskim rynku modele rekomendowane przez firmę Intel, wszystkie w zbliżonych konfiguracjach i oferujące podobne, bogate możliwości. Na początek – zgrabny Dell Inspiron 13.

 

NAUKA

Dzięki korzystaniu z urządzenia 2w1, Wasze dzieci będą się uczyć z większą przyjemnością, ale to tylko jedna z wielu korzyści zapewnianych przez to uniwersalne narzędzie.

◊ Możliwość korzystania z e-podręczników

Na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej eksperci opracowali aż 62 e-podręczniki, które każdy może pobrać z internetu. Wasze dzieci będą z nich mogły korzystać na urządzeniu 2w1.

◊ Więcej atrakcyjnych treści edukacyjnych

Mówi się, że jeden obraz wystarcza za tysiąc słów, ale obraz animowany potrafi powiedzieć jeszcze więcej. Można opisać w tradycyjnym papierowym podręczniku wygląd antycznych miast, ale w podręczniku cyfrowym można też ten opis wzbogacić o dowolną liczbę ilustracji, a nawet filmy. Z kolei w nauce języków bezcenną przewagą elektronicznego słownika, bo i taką funkcję potrafi pełnić urządzenie 2w1, jest możliwość usłyszenia, jak poprawnie wymawia się obce wyrazy. Multimedialne możliwości urządzenia 2w1 pozwoli dziecku lepiej zrozumieć omawiany temat i zdobyć większą wiedzę.

◊ Przewaga interaktywności

E-podręczniki i interaktywne programy edukacyjne dają wiele możliwości, których nie zapewni papierowy podręcznik. Niejednokrotnie wystarczy kliknąć na nowe, trudne słowo, by wyświetlić jego definicję. Skomplikowane, złożone procesy fizyczne, chemiczne i przyrodnicze stają się łatwiejsze do zrozumienia pokazane w formie animowanej i interaktywnej, gdy uczniowie mogą sami sprawdzić, jakie działania prowadzą do jakich skutków. A w weryfikacji wiedzy pomogą interaktywne testy.

◊ I książka, i zeszyt, i szkicownik

Urządzenie 2w1, działając w trybie tabletu, dobrze sprawdza się jako czytnik książek, podręczników, w korzystaniu z interaktywnych programów edukacyjnych. Po uruchomieniu programów graficznych, posłuży jako blok rysunkowy lub szkicownik. A po podpięciu klawiatury pozwoli, tak jak tradycyjny komputer, na robienie notatek z lekcji, pisanie wypracowań itd.

◊ Mniej do noszenia, zawsze pod ręką

Jedno lekkie i niewielkie urządzenie 2w1 może pomieścić praktycznie dowolną liczbę e-podręczników, programów edukacyjnych, lektur szkolnych i słowników. Nawet kilkulatkowie mogą je zawsze mieć przy sobie, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych, ciężkich książek.

Dobrym wyborem będzie także HP Pavilion x2.
Znakomitym wyborem będzie także HP Pavilion x2.

 

ZABAWA

Po nauce czas na relaks! Urządzenie 2w1 daje pod tym względem wiele możliwości.

◊ Internet

Każde urządzenie 2w1 wyposażone jest w moduł łączności bezprzewodowej WiFi, co pozwala na korzystanie z internetu – w domu, szkole lub w miejscach publicznych oferujących w ten sposób dostęp do sieci.

◊ Gry i filmy

Tak jak każdy komputer PC, tak i urządzenie 2w1 oferuje możliwość korzystania z gier wideo. Pozwala też na oglądanie filmów.

◊ Czytanie

Dziecko lubi książki o Harrym Potterze? Tak jak wiele innych, są one dostępne w wersji elektronicznej, może je zatem czytać także na urządzeniu 2w1. Na przykład podczas długiej przerwy, gdy już nie można się doczekać na spotkanie Harry’ego z Sami Wiecie Kim.

A może Lenovo Miix 3? To także dobrze zaprojektowane, w pełni funkcjonalne urządzenie 2w1.
A może Lenovo MIIX 3? To także dobrze zaprojektowane, w pełni funkcjonalne urządzenie 2w1.

 

OSZCZĘDNOŚCI

Inwestycja w urządzenie 2w1 szybko się zwróci. Wiele cyfrowych podręczników, aplikacji pomocnych w zdobywaniu wiedzy, a także lektur, w tym wymaganych przez program szkolny, jest dostępnych za darmo.

◊ Bezpłatne podręczniki i programy edukacyjne

Wszystkie 62 podręczniki przygotowane na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej są dostępne bezpłatnie. W internecie można ponadto znaleźć wiele darmowych programów edukacyjnych, na przykład pomocnych w nauce języków obcych.

◊ Bezpłatne lektury szkolne

Z internetu można za darmo i legalnie pobrać i zainstalować na urządzeniu 2w1 wiele lektur szkolnych, ze względu na upływ czasu niechronionych już prawami autorskimi. Na tej samej zasadzie dostępne jest wiele znakomitych klasyków literatury pięknej, zarówno polskiej, jak i obcej, na przykład trylogia Sienkiewicza i sztuki Szekspira. Olbrzymi zbiór bezpłatnych książek oferuje chociażby serwis WolneLektury.pl.

Na rekomendację zasługuje także świetny ASUS Transformer T100.

 

GDZIE KUPIĆ URZĄDZENIE 2w1

Wydajne, zbudowane z nowoczesnych podzespołów urządzenie 2w1 nie musi kosztować wiele. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą partnerów firmy Intel:

Komputronik EURO.com.pl

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Edukacja

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story