Granice nowoczesnych możliwości

Niezwykłe pokoje z oszałamiającymi widokami

Jakiś czas temu opisaliśmy plany budowy wyjątkowego domu na klifie. Konstrukcja zaprojektowana przez Modscape miała przylegać do gładkiego australijskiego klifu, zapewniając mieszkańcom zapierający dech w piersiach widok na morze.

To nie jest jedyne miejsce, w którym widoki przyprawiają o zawrót głowy. Ani jedyny dom, który przywiera do klifu, nie dając pewności poczucia stałego gruntu pod nogami. Peruwiańska firma Skylodge Adventure Suites oferuje odważnym turystom możliwość spędzenia nocy w przezroczystej sypialni przymocowanej do zbocza góry Cusco na wysokości 400 m.

Już samo dojście do tych wykonanych z poliwęglanu kapsuł (zdjęcie powyżej) jest nie lada wyczynem. Aby się tam dostać, trzeba wspiąć się po drabinie wystającej ze skał stromego zbocza lub zjechać linami. Widok na Świętą Dolinę Incas jest w pełni wart tego wysiłku.

pod wodą
Ekskluzywne pływające domy, które planuje się w Dubaju, mają mieć na dolnym pokładzie sypialnie z panoramicznym podwodnym widokiem.
dom ze szkła
Koncepcja domu ze szkła, zaprojektowanego przez architektów Carlo Santambrogio i Ennio Arosio, może budzić wątpliwości u osób oczekujących choć odrobiny intymności. Źródło zdjęcia: www.santambrogiomilano.it.

Apartamenty Skylodge bazują na zyskującym popularność trendzie zapewniania klientom niepowtarzalnych wrażeń, co nie byłoby możliwe bez użycia najnowszych technologii i metod konstrukcyjnych. Zobacz plany ekskluzywnych pływających domów w Dubaju. Te pięciogwiazdkowe wille (zwane „dryfującymi konikami morskimi”) zostaną wyposażone w sypialnię z panoramicznym podwodnym widokiem, gdzie goście będą mogli się poczuć dosłownie jak ryba w wodzie.

Nie ma nic lepszego od snu w szklanym igloo z widokiem na zorzę polarną

Przezroczyste ściany stają się coraz popularniejsze. Włoscy architekci Carlo Santambrogio i Ennio Arosio opracowali przykuwającą uwagę koncepcję domu. Otóż jest on w całości wykonany ze szkła. Szklane podłogi i schody ukazują otoczenie w całej okazałości.

Fiński ośrodek arktyczny Kakslauttanen oferuje nocleg w szklanym igloo z widokiem na zorzę polarną, tulącą do snu wirującymi wstęgami elektromagnetycznej poświaty. Bliżej też można znaleźć podobne atrakcje. Miłośnicy spędzania czasu pod chmurką docenią kuliste namioty wykonane z tworzywa sztucznego, które można wypożyczyć we francuskim Attrap’Rêves (niedaleko Marsylii), aby podziwiać nocą niebo pełne gwiazd. Teleskopy i opisy konstelacji gwiazd są w cenie.

kakslauttanen_glass_igloo_inside_northern_lights_1366x768
Obserwuj malownicze zorze polarne (o ile pogoda pozwoli) z wnętrza przytulnego szklanego igloo. Źródło zdjęcia: www.kakslauttanen.fi.
attrapreves
Prześpij się pod gołym niebem i poczuj bliskość natury w jednym z wyjątkowych kulistych namiotów, które można wypożyczyć w Attrap’Rêves.

Są też inne ekstremalne miejsca, w które można się udać. Położony w Szwecji hotel o nazwie Treehotel udostępnia swoim gościom wiele nietypowych pokoi. Oferuje pokój do złudzenia przypominający ptasie gniazdo, pokój o kształcie i wyglądzie UFO, a także dwuosobowy pokój zwierciadło, którego ściany zewnętrzne odbijają obraz otoczenia, czyniąc go niemal niewidzialnym. Widok na wypełniający krajobraz rozległy las sosnowy zapiera dech w piersiach.

Ekologiczny hotel Whitepod składa się z 15 kopuł rozmieszczonych w poprzek zbocza górskiego Dents-du-Midi wyznaczającego początek Alp szwajcarskich. Wysypy Galapagos mogą natomiast pochwalić się apartamentami Pikaia zlokalizowanymi na wygasłym wulkanie z przepięknymi widokami roztaczającymi się dookoła.

364_mirror_cube_exterior_1a
Dostrzeż pokój zwierciadło. Ten dwuosobowy domek jest doskonale zakamuflowany wśród koron drzew. Źródło zdjęcia: www.treehotel.se.

Prawdopodobnie nie ma niczego bardziej szalonego od pokoju w całości składającego się ze śniegu i lodu. Takie właśnie do zaoferowania mają kanadyjski Hotel de Glace i osławiony szwedzki hotel lodowy Jukkasjärvi. Hotel lodowy zlokalizowany jest 200 km na północ od koła podbiegunowego. Pokoje mają przepiękny wystrój, a niektóre z nich zostały niezależnie zaprojektowane przez różnych artystów. Każdy z nich jest chłodzony do niezmiennej temperatury -5° C.

Wyobraź sobie ujrzeć to po przebudzeniu.

hotel lodowy
Jeden z niesamowitych apartamentów artystycznych utworzony w 2015 r. w celu uczczenia powstania osławionego hotelu lodowego Jukkasjärvi. Źródło zdjęcia: www.icehotel.co.uk.

Te pokoje z zachwycającymi widokami są dowodem na to, że innowacja, technologia i kreatywne myślenie są w stanie dalece wykroczyć poza przeciętność, której normalnie byśmy oczekiwali. Powinny być źródłem refleksji i zachęcić nas do podniesienia swoich oczekiwań wobec usług i produktów, za które płacimy, oraz do poszukiwania rozwiązań, które wykraczają poza codzienność i sprawiają wyjątkową radość. — Dean Evans (@evansdp)

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story