Game On!

Odliczamy do Intel Extreme Masters!

Writer

W sporcie jedno jest niezmienne: na najwyższym poziomie, gdzie o przewadze zadecydować może każdy detal, ci, którzy poważnie myślą o zwycięstwie, muszą korzystać z najlepszego sprzętu. W dyscyplinach e-sportowych elementarnym warunkiem płynnej gry jest moc obliczeniowa drzemiąca pod maską komputera. Nic więc dziwnego, że patronem najbardziej prestiżowych e-rozgrywek świata jest Intel – producent procesorów, których wydajność w grach komputerowych stanowi bezdyskusyjny punkt odniesienia.

Finał Intel Extreme Masters, czyli mistrzostw świata w grach komputerowych „StarCraft II” i „League of Legends” (a także turnieje towarzyszące w innych grach, jak „Counter-Strike: Global Offensive”, „FIFA 15” czy „Hearthstone: Heroes of Warcraft”), odbędzie się w Katowicach już w dniach 12 – 15 marca br. Dla publiczności impreza będzie otwarta od 13 marca. Fakt, że organizatorzy na miejsce wydarzenia tej rangi po raz kolejny z rzędu wybrali właśnie Katowice, jest ewenementem. Powód jest jasny, nikt nie robił z tego tajemnicy: o decyzji przesądziła wspaniała, absolutnie unikalna atmosfera, jaką zapewniła IEM przed rokiem publiczność – głównie polska, choć z okazji mistrzostw przybyło do naszego kraju także wielu kibiców z zagranicy.

Intel Extreme Masters 2014 oglądało w katowickim Spodku 73 tys. osób. Za pośrednictwem internetowego serwisu Twitch rozgrywane mecze śledziło na bieżąco aż 10 mln kibiców. W tym roku frekwencja na IEM może okazać się nawet wyższa. Nie tylko dlatego, że fama poprzednich mistrzostw powinna przyciągnąć nową falę kibiców. Dodatkowym magnesem będą targi elektronicznej rozrywki IEM Expo Katowice, organizowane w przylegającym do Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym o powierzchni 8 tys. m kw.

W „StarCrafcie II” dominują gracze z Korei Południowej, gdzie gra ta ma status niemal sportu narodowego, a ważne mecze transmituje telewizja. Nic więc dziwnego, że – gdyby sugerować się pochodzeniem zawodników – katowicki turniej mógłby równie dobrze zostać uznany za koreańskie mistrzostwa kraju. Trochę szkoda, bo pamiętamy nie tak dawne przecież czasy, gdy w tej dyscyplinie mieli więcej do powiedzenia m.in. gracze z Polski. Najważniejsze jest jednak to, że poziom zawodów będzie na pewno bardzo wysoki i nie zabraknie emocji.

SCII

„League of Legends” nie jest grą tak zdominowaną przez jedną nację, jak „StarCraft II”. Komu będziecie kibicować?

LOL

Dni turniejowe będą rozpoczynać się o 12.00, mecze o 13.00. Dokładny rozkład znajdziecie na oficjalnej stronie IEM.

Dobra wiadomość: wstęp na mecze w Spodku oraz na imprezy towarzyszące w Międzynarodowym Centrum Kongresowym jest darmowy. Ci jednak, którzy nabyli bilety i karnety wczesnego wstępu, skorzystają z przywileju zajęcia miejsc w pierwszej kolejności – będą wpuszczani już od godziny 10.00.

kv_1280x720

Oprócz tego odbędą się m.in. finały rozgrywek ESL One w „Counter-Strike: Global Offensive”. A skoro już mowa o tej grze, szczególną uwagę warto zwrócić na turniej drużyn żeńskich Intel Challenge Katowice. Walczyć w nim o laury będą rewelacyjne Polki z ALSEN-Team (więcej na ten temat piszemy tutaj).

 

IEM Expo Katowice

Główną atrakcją targów elektronicznej rozrywki IEMExpo Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie Intel Experience Zone. Na powierzchni 650 m kw zaprezentowane zostaną najnowsze technologie: od kreujących wirtualną rzeczywistość kamer 3D Intel RealSense, przez komputerowo-tabletowe hybrydy typu 2 w 1, po sprzęt dla graczy.

IEM_plan_2015

 

Sporo atrakcji przygotowali też inni wystawcy:

♦ Acer – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”, premiery sprzętowe, laptopy IEM Limited Edition

♦ Alsen – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”, „DOTA 2”, „FIFA 15”

♦ BenQ – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”

♦ Blizzard – otwarte turnieje gier „Hearthstone”, „Heroes of the Storm”

♦ ESL Shop – sklep z gadżetami IEM (koszulki, kubki, plakaty, itd.)

♦ EURO RTV AGD – otwarte turnieje gier „Hearthstone”, „League of Legends”, „Counter-Strike: Global Offensive”

♦ Gamedot – sklep dla graczy. Gry, akcesoria

♦ Gameforge – gry MMOG

♦ Gigabyte – otwarte turnieje „League of Legends”, premiery sprzętowe

♦ GoodRAM – otwarte turnieje „League of Legends”, premiery sprzętowe

♦ HP/Sferis – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Hearthstone”, „Heroes of the Storm”, „Diablo 3”

♦ HyperX – strefa premier sprzętowych: znakomite słuchawki dla graczy Cloud II, bardzo szybkie pamięci RAM, wyczynowe dyski SSD

♦ Komputronik – otwarte turnieje gier „League of Legends”, „Hearthstone”, „Counter-Strike: Global Offensive”

♦ Logitech – otwarte turnieje gier „Counter-Strike: Global Offensive”, akcesoria dla graczy

♦ NTT System – sprzęt dla graczy, desktopy IEM Limited Edition

♦ Roccat – otwarte turnieje gier, akcesoria dla graczy

♦ Samsung – otwarte turnieje „GRID 2”, pokazy monitorów i komputerów dla graczy

♦ Smite – otwarte turnieje gier

♦ SteelSeries – otwarte turnieje gier „Counter-Strike: Global Offensive”, „League of Legends”, akcesoria dla graczy

♦ X-Kom – otwarte turnieje gier

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Sport

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story