Komputery w służbie ilustratorów

Początkowo rysownictwo było zawodem czysto manualnym, wykonywanym z użyciem papieru, ołówków i kredek. Jednak z upływem czasu połączenie zdolności manualnych i cyfrowej wydajności nabrało dużej wagi w osiąganiu profesjonalnych rezultatów.

Jakie narzędzia najlepiej nadają się do przenoszenia sztuki z papieru na ekran?

Współczesna technika poczyniła ogromne postępy w tym obszarze, a wiele firm tworzy linie produktów z myślą o rysownikach – na przykład notebooki, które automatycznie zapisują szkice w formie cyfrowej, czy też długopisy zapamiętujące ruchy użytkownika, dzięki czemu można w dowolnej chwili załadować je do komputera. Niezależnie od tego, czy rysujesz ołówkiem na papierze, czy korzystasz z tabletu graficznego, największą różnicę robi komputer.

Często kupujemy komputery pod wpływem impulsu, nie zwracając dostatecznej uwagi na jego komponenty i przeznaczenie. Jednak dobranie komputera do wykonywanego zawodu i rozważenie dostępnych opcji jest bardzo ważne – dzięki temu wybierzesz urządzenie, które pozwoli Ci najlepiej wykonywać swoją pracę.

Jako rysownik na pewno będziesz pracować na dedykowanym oprogramowaniu (takim jak pakiet Adobe) i często używać kilku programów jednocześnie podczas pracy nad ilustracjami o bardzo dużej gęstości pikseli. Jeśli chcesz uniknąć ciągłego zawieszania się komputera, potrzebujesz wydajnej jednostki o elastycznej konfiguracji oraz o mocy obliczeniowej pozwalającej zapisywać duże projekty i szybko eksportować skończone pliki.

ilustracja

W tej pracy czas odgrywa kluczową rolę: ilustratorzy często mają niecałe 24 godziny na dostarczenie szkicu lub ostatecznej wersji rysunku.

Co więcej, na pewno wydawca nieraz poprosi o naniesienie zmian i modyfikacji, więc zarówno pierwsze szkice, jak i poprawki, będzie trzeba wykonać bardzo szybko. Dlatego właśnie praca cyfrowa jest łatwiejsza, a komputer powinien być Twoim największym pomocnikiem.

Procesor decyduje o wydajności komputera: im szybciej przetwarza dane, tym sprawniej działają programy i wykonywane są operacje. Czterordzeniowy procesor Intel Core i7 lub lepszy ma ogromną moc obliczeniową, co przyspiesza działanie urządzenia. Równie ważne są odpowiednia ilość pamięci RAM, dysk twardy o dużej szybkości odczytu i zapisu oraz profesjonalna karta graficzna.

Musisz też zdecydować, czy wolisz zawsze pracować w tym samym miejscu czy używać notebooka do pracy mobilnej. Krótko mówiąc – laptop czy komputer stacjonarny?

Jeśli ciągle się przemieszczasz i przede wszystkim dbasz o elastyczność, urządzenia 2w1 z procesorami Intel zapewniają doskonałe połączenie wydajności i wszechstronności.

Dzięki tej opcji możesz korzystać z komputera najnowszej generacji w trybie notebooka lub namiotu, aby lepiej przyjrzeć się swoim pracom, a następnie zmienić go w lekki tablet, odłączając klawiaturę. Masz dostęp do zalet obu rozwiązań: mobilności i długiego czasu pracy baterii.

ilustracja

Jeśli potrzebujesz stałego stanowiska pracy, możesz wykorzystać komputer All-in-One powstały dzięki rozwojowi technologii zastosowanej w mniejszych, wydajniejszych komponentach i smukłych wyświetlaczach.

Te urządzenia z ekranem dotykowym, łączące funkcje notebooka i komputera stacjonarnego, mieszczą wszystkie komponenty w małej przestrzeni i są zasilane jednym przewodem.

ilustracja

Nie zapominajmy o wydajnym wyświetlaczu. Monitor jest kluczowym elementem i ma istotny wpływ na jakość wyników pracy. Wierne odwzorowanie barw, rozmiar, rozdzielczość, czas reakcji i inne właściwości są niezwykle ważne, gdy liczy się wyświetlanie realistycznych obrazów wysokiej jakości ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich aspektów i detali ilustracji.

Bez względu na to, co wybierzesz, Twoim głównym celem jest jak największa wydajność z wykorzystaniem wszystkich dostępnych technologii. Pozbądź się zbędnych przewodów i wtyczek. Postaw na maksymalną wydajność przy minimalnym bałaganie: daj upust kreatywności i rozwijaj umiejętności.

Udostępnij ten artykuł

Read Full Story