Granice nowoczesnych możliwości

Pływający dom z widokiem na ryby

Marek Hoffmann Autor, Hemd & Hoodie

Z końcem ubiegłego roku zachwycaliśmy się śmiałym projektem domu na klifie, zapewniającego właścicielom – dosłownie – nieustanne życie na krawędzi. Warto dodać: krawędzi stromego klifu na australijskim wybrzeżu. Zbyt ryzykowne? A co powiecie na 5-gwiazdkowy pływający dom ze spektakularnym podwodnym widokiem?

Dubajska firma inwestycyjno-deweloperska Kleindienst Group buduje obecnie 42 luksusowe wille o nazwie Floating Seahorse pływające na wodzie niczym ekskluzywne barki. Różnica pomiędzy nimi a „zwykłymi” barkami nie jest jednak czysto kosmetyczna i nie sprowadza się wyłącznie do standardu wykończenia. Pod pokładem konstrukcji możemy znaleźć pewien niezwykły element.

Z uwagi na fakt, iż każdy „konik morski” jest w pełni przeszklony, pod powierzchnią wody otrzymujemy niezwykły widok podwodnego świata.

zachód słońca

Liczenie ryb przed snem

Wodne rezydencje – stanowiące część projektu wysp o nazwie Serce Europy – posiadają trzy poziomy: pierwszy skryty pod wodą, drugi usytuowany na poziomie morza oraz trzeci, wyniesiony wyżej ponad powierzchnię, pełniący funkcję górnego pokładu. Jak łatwo się domyślić, projektanci umieścili sypialnię (wraz z prywatną łazienką) na najniższym poziomie. W takich warunkach nikt nie powinien mieć problemów z zaśnięciem.

łóżko

Materiały oraz metody użyte do budowy pływających domów – w tym ich najważniejszego, podwodnego piętra – nie zostały (póki co) przekazane przez firmę do publicznej wiadomości.

Podobnie zresztą jak i cena „koników morskich”, dostępnych wyłącznie na specjalne zamówienie. Jeśli wierzyć szacunkom, każdy z domów będzie kosztować niecałe 1,2 miliona euro. Kwota ta obejmuje również transport domu do dowolnego miejsca na Ziemi. Należy jednak pamiętać, że konstrukcje nie nadają się do swobodnego żeglowania po otwartych wodach.

Cumujemy z końcem 2016 r.

Zdaniem Josefa Kleindiensta, prezesa Kleindienst Group, jego firma oferuje potencjalnym nabywcom „nowy wyznacznik luksusowego stylu życia”.

Nowy wyznacznik luksusowego stylu życia

Po zaprezentowaniu swojej koncepcji na targach Dubai International Boat Show w marcu tego roku firma otrzymała zielone światło dla realizacji projektu. Z ujawnionych przez nią informacji wynika, że już na tym etapie istnieje spore zainteresowanie domami.

łazienka

Czy projekt zostanie w pełni zrealizowany, przekonamy się z końcem 2016 r. Szacuje się bowiem, że wtedy zostaną ukończone pierwsze pływające domy.

Obrazy: T.H.O.E.  

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story