Pościg za wydajnością

Pokaż ewolucje – nagrywaj, edytuj, oglądaj

Tricking jest znany ze spektakularnych ruchów, maksymalnej kontroli ciała i niezwykłej elegancji. Ten względnie nowy sport łączy w sobie elementy akrobatyki, breakdance’u i sztuk walki. Osoby uprawiające tricking nieustannie prześcigają się coraz zmyślniejszymi ruchami i na bieżąco demonstrują je swojej społeczności za pośrednictwem nakręcanych filmów.

Zebraliśmy trzy znane osoby uprawiające tricking w starym industrialnym budynku przy Landschaftspark w Duisburgu (Niemcy), aby dowiedzieć się, jak wygląda ten sport. I jakie towarzyszą mu emocje.

DSC07401

Światowej sławy tricker Vi-Dan Tran i jego zespół (Tim Horst i Khoa Huynh) to prawdziwi profesjonaliści. Vi-Dan urodził się w Kolonii (Niemcy) i swoją karierę w sztukach walki rozpoczął w wieku jedenastu lat. Studiował projektowanie mediów w Aachen (Niemcy) i wystąpił jako kaskader w “Skyfall”, najnowszym filmie o Jamesie Bondzie.

Przeprowadziliśmy na planie krótki wywiad z Vi-Danem.

Jak zetknąłeś się z trickingiem?

Zacząłem uprawiać sztukę walki wushu. Przewrotki, skręty i skoki zawsze były moją mocną stroną. W pewnym momencie zobaczyłem nagranie wideo Steve’a Terada, które wywarło na mnie niesamowite wrażenie. Ten styl nosił wtedy jeszcze nazwę ekstremalnej sztuki walki – kickingu. Zbiegło się to w czasie, gdy w mojej szkole spotkałem sześciu innych młodych sportowców, którzy również pasjonowali się akrobatyką. Zwykliśmy dużo wspólnie ćwiczyć i eksperymentowaliśmy z nowymi pozami. Jednocześnie z trickingiem i tzw. free runningiem zajmowaliśmy się kaskaderstwem. Później stworzyliśmy TeamBay.

Co sprowadziło Cię na plan tej sesji filmowej?

Lubię wyzwania. Poza tym nagrywanie trickingu i parkouru z wykorzystaniem technologii Intela to czysta przyjemność. Jako że jestem zarówno artystą, jak i producentem filmowym, wiem dużo na temat obu aspektów. Znam się na nagrywaniu, edycji, renderingu i przesyłaniu naszych filmów. CPU i pamięć RAM to nie jedyne elementy istotne w tym procesie. Równie ważną rolę odgrywa karta graficzna. Dziś zamierzam przetestować możliwości nowych notebooków wyposażonych w procesory z grafiką Intel® Iris™. Często jesteśmy w biegu, więc wygodniej jest nam edytować materiały podczas podróży niż w domu.

DSC07439

Gotowi na odkrycie trickingu? To nagranie wideo stworzył na miejscu profesjonalny zespół:

Aby zaprezentować Wam materiał z ich własnej, niepowtarzalnej perspektywy, Vi-Dan i jego zespół przez cały czas nakręcali swoje wyczyny za pomocą czterech kamer sportowych o rozdzielczości UHD. Dwa nowe notebooki oparte na grafice Iris umożliwiły im natychmiastowe odtworzenie nagranego materiału. Najlepsze fragmenty filmowe dnia zostały później poddane edycji w notebooku za pomocą aplikacji Magix Movie Edit Pro.

iQ

To nagranie wideo przybliży Wam jak żadne inne prawdziwe przeżycia trickera:

Zafascynowani możliwościami – które są w zasięgu każdego konsumenta – porozmawialiśmy ze Svenem Kardelke, wiceprezesem firmy Magix.

Co czyni aplikację Magix Movie Edit Pro wyjątkową?

Movie Edit Pro łączy w sobie łatwą w użytkowaniu aplikację dla konsumentów ze zbiorem funkcji oprogramowania profesjonalnego. Daje możliwość łatwej edycji nagrań wideo w trybie wielu kamer, dopracowania do perfekcji dźwięku w jakości audycji telewizyjnej, a nawet edycji materiału filmowego wymagającego dużej mocy obliczeniowej do obróbki 4K na niemalże każdym komputerze osobistym.

Jakie są zalety aplikacji Movie Edit Pro, gdy jest używana w połączeniu z grafiką Intel Iris?

Główną zaletą jest szybkość. Wszystkie ważniejsze efekty wideo są renderowane przez GPU Intel Iris, błyskawicznie i w wysokiej jakości.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story