Surface może więcej. Tak jak Ty

Surface – co warto wiedzieć

Wahasz się, czy kupić tradycyjny notebook, czy może jednak urządzenie 2w1? No to kończymy Twój dylemat – wybierz Microsoft Surface Pro 4. To komputer do zadań specjalnych. Technologiczna bestia, która swoim wyglądem udaje tablet, a naszpikowana jest tyloma funkcjami, że zawstydza niejeden komputer na rynku!

 

1. Surface Pro 4? A czym to się je?

Palcami. Klepiąc w klawiaturę lub miziając po ekranie. Tak, ekran jest dotykowy, jak w tablecie – i z Surface’a można korzystać dokładnie tak, jak korzysta się z tabletu. Jednym ruchem ręki odpinasz klawiaturę TypeCover, która trzyma się na magnesach – i już. Na tym zresztą polega przewaga urządzeń takich jak Surface Pro 4 zarówno nad tradycyjnymi komputerami (nie mogą udawać tabletów), jak i nad tabletami (nie zapewniają komfortu notebooków wyposażonych w wygodne klawiatury). Możesz na nim pracować i w trybie notebooka, i w trybie tabletu w zależności od tego, jak jest Ci wygodniej.

en-INTL-PDP0-Surface-Pro4-SU3-00001-P3

 

2. Czy uniwersalność tego typu urządzeń jest okupiona jakąś niedogodnością? Na przykład większą wagą?

Nie, nie ma takich zależności. Microsoft Surface Pro 4 jest wręcz rekordowo lekki: waży niewiele ponad 760 gramów. Biorąc pod uwagę, że jest to pełnoprawny, wysoce wydajny komputer napędzany procesorem Intel Core, tym bardziej imponuje swoją wagą. Nawet jeśli doliczyć podpinaną do niego klawiaturę – a przecież nie zawsze będzie nam potrzebna – waga tego sprzętu nadal pozostaje niewielka. Poręczna klawiatura TypeCover waży raptem 292 gramy.

 

3. Czym szczególnym wyróżnia się Surface Pro 4?

Poza rekordowo małą wagą? Och, ma wiele zalet! Ekran PixelSense to małe dzieło sztuki: ma wysoki kontrast, świetne kolory i rozdzielczość aż 2736 x 1824, co przy przekątnej 12,3 cala gwarantuje detaliczny obraz. Unikalnym wyróżnikiem Surface Pro 4 jest superprecyzyjne pióro Surface Pen, które rozpoznaje aż 1024 poziomy nacisku i posiada wymienne końcówki. Surface Pen szczególnie ucieszy malarzy i rysowników oraz każdego, kto zajmuje się zaawansowaną obróbką grafiki i edycją fotografii, ale i wyrobnicy Excela powinni docenić zalety tego urządzenia. Ponadto Surface Pen pozwala na tworzenie odręcznych notatek, które Surface Pro 4 – jeśli tego zechcemy – zamieni na zapis tradycyjną cyfrową czcionką.

1L3B3858

 

4. Czy mogę zamówić Surface’a na miarę swoich potrzeb?

Z Surface’em jest jak z dobrym garniturem: możesz go uszyć na miarę. Masz wiele możliwości konfiguracji sprzętu, obejmujących wybór procesora (wydajne i energooszczędne Intel Core szóstej generacji, od i3 po i7), pojemności nośnika SSD czy ilości pamięci RAM. Na pewno znajdziesz wśród komputerów Surface taki, który wyjdzie naprzeciw Twoim potrzebom.

 

5. A jeśli urządzenia takie jak Surface to przelotna moda? Może bezpieczniej będzie wybrać, jak zawsze, zwykłego notebooka?

Ej, nie pękaj! Przelotną modą to było zadawanie takich pytań w 2012 roku, gdy pierwszy Surface trafił na rynek! :). Dzisiaj komputery z tej kategorii rozchodzą się jak świeże bułeczki, a cały rynek rośnie w dwucyfrowym tempie. Według firmy analitycznej IDC całkowita liczba urządzeń 2w1 dostępnych na rynku w ubiegłym roku zwiększyła się aż o 86,5 proc. Z kolei Strategy Analytics donosi, że tablety i urządzenia tego typu z systemem Windows na pokładzie mają w tym momencie około 10 proc. udziałów w całym rynku. Za to już w 2019 roku ich udział wzrośnie do 18 proc.

en-INTL-PDP0-Falcon-Black-QC7-00001-P2

 

6. No, nie wiem… A jeśli jednak Surface nie przypadnie mi do gustu?

Moglibyśmy odpowiedzieć na tę wątpliwość niczym sprzedawca używanych samochodów: „Będzie Pani/Pan zadowolona/y! Microsoft płakał jak sprzedawał!”. Wolimy jednak sięgnąć po inny argument. Aż 98 proc. osób, które miały okazję pracować na Surface Pro 3, z czystym sumieniem poleca ten sprzęt swoim znajomym. Na rynku sprzętu elektronicznego to jeden z najwyższych wskaźników w historii!

 

7. Co jeszcze może mi się spodobać, a o czym jeszcze nie wiem?

Prawdopodobnie nie wiesz, że na rynku jest już mnóstwo fajnych gadżetów do Surface’a Pro 4. Na przykład solidne ramki ochronne, które mogą zamortyzować jego ewentualny upadek. Organizery i podręczne etui, w których zmieści się nie tylko Surface, ale również – w specjalnie zaprojektowanych przegródkach – zasilacz, dodatkowa bateria, smartfon, a także karty bankowe czy dokumenty. Surface jest tak poręczny, że może – z właściwymi dodatkami – sprawdzić się jako torebka na Wszystkie Najważniejsze Drobiazgi (WNDtm).

4. Surface_Pro_4_Type_Cover_colors

8. O rany! No to biorę od razu dwa! Albo i pięć! A może zastrzelicie mnie czymś jeszcze?

No jasne, ale najpierw usiądź. Masz dostęp do drukarki 3D? To wydrukuj sobie stację dokującą do Surface’a. Serio! Microsoft opublikował na swojej stronie pliki .STP i .STL, pozwalające wydrukować w trójwymiarze stację dokującą do Surface’a, działającą z Surface’em Pro 4 oraz z poprzednim modelem. Można je pobrać stąd.

 

9. Hello, to ja! Proszę otworzyć!

Jeszcze mało? Co w takim razie powiesz na możliwość zalogowania się do Surface’a Pro 4 bez konieczności wpisywania hasła z klawiatury? Wystarczy, że spojrzysz w kamerkę zainstalowaną z przodu Surface’a, a on sam się z Tobą przywita i zaloguje na Twoje konto. Pytasz: jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta: Windows Hello. To nowy interfejs logowania, praktycznie bezbłędny. Bez problemu odróżnia od siebie nawet łudząco podobnych bliźniaków. Potwierdziły to testy przeprowadzone przez serwis The Australian, w których Windows Hello nie pomylił się ani razu. W przypadku sześciu par niemalże identycznych bliźniaków, którzy mieli zalogować się na konto w komputerze rodzeństwa, rozpoznawał bezbłędnie prawdziwego właściciela konta, uniemożliwiając tym samym jego rodzeństwu dostęp do przechowywanych treści. Dzięki tej funkcji w Surface Pro 4 możesz już zapomnieć o konieczności wpisywania haseł z klawiatury. Ba, możesz nawet zapomnieć swoje hasło, bo podczas logowania Surface i tak wychodzi z twarzą z Twojego zapominalstwa ;).

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story