Duże zbiory danych kluczem do lepszego życia

Tańczące akwarele

The Creators Project Content Partner, Intel iQ

Abstrakcyjny charakter teledysków to swego rodzaju odwrót od dotychczasowej, bardziej tradycyjnej sztuki cyfrowej, jak choćby serii „Auto Portraits” obejmującej obrazy generowane z użyciem połączonych zdjęć z serwisu Flickr czy też niezwykłych obrazów tworzonych poprzez rysowanie punktów chmury w czasie rzeczywistym. Ostatnie prace artysty wciąż jednak utrzymane są w atmosferze wyraźnej struktury, dopasowanej do podkładu muzycznego, stanowiącego ważny element kompozycji.

„Nemumel”

„Locus of everyday life”

Filmy te stanowią odpowiedź na najnowsze „rzeźby dźwiękowe” autorstwa Sawako – japońskiej artystki wykorzystującej w swoich pracach eksperymentalną muzykę ambient. – Ścieżki, które otrzymałem od Sawako, spędzały mi sen z powiek przez wiele nocy – pisze Kynd na swojej stronie internetowej w odpowiedzi na najnowsze prace artystki.

Owoce pracy Kynda

Efektem pracy artysty są poruszające się w rytm dźwięku animacje akwarelowe, w których kształty pojawiają się i znikają wraz ze zmianą podkładu muzycznego.

08v6NoV

Tkmum52

Jak Kynd osiągnął swój cel?

Choć prace Kynda są tak dopracowane, że z łatwością moglibyśmy pomylić je z ręcznie malowanymi obrazami akwarelowymi, do ich stworzenia Kynd wykorzystał narzędzia OpenGL oraz OpenFrameworks. Zważywszy na fakt, że klipy te stanowią interpretację relaksujących utworów ambientowych, możemy jedynie snuć przypuszczenia, jak wyglądały prace stworzone z użyciem żywych, hip-hopowych dźwięków lub ostrej muzyki metalowej.

dyG1vsC

Daj się wciągnąć w świat cyfrowej sztuki Kynda – sprawdź jego profile w serwisach VimeoTwitter lub odwiedź jego stronę internetową.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Rozrywka

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story