Granice nowoczesnych możliwości

Ujrzyj świat niewidzialnych transmisji

Writer

Owszem. The Architecture of Radio jest aplikacją, która umożliwia „wizualizację w czasie rzeczywistym wież telefonii komórkowej, routerów Wi-Fi, satelitów komunikacyjnych, nawigacyjnych i obserwacyjnych oraz ich sygnałów”.

Odkrywa infosferę w całej swej binarnej okazałości – cyfrowy krajobraz pełen szpikulców i chmur, jasnych punktów danych oraz wirów zer i jedynek. Zainstaluj aplikację na smartfonie lub tablecie i, podobnie jak w aplikacjach astronomicznych, rozglądaj się wokół siebie w perspektywie 360°, obserwując przepływy rozmaitych sygnałów i ich pingi.

sieci2

Zasłonić widzialne, odkrywając niewidzialne

Projekt The Architecture of Radio stworzony przez artystę Richarda Vijgena był już prezentowany w gmachu Center for Art and Media w Karlsruhe i będzie eksponowany w tym obiekcie jeszcze do kwietnia 2016 roku.

Jak twierdzi Vijgen, jego celem była wizualizacja infosfery i całej sieci sygnałów, która ją tworzy – zasłonić widzialne, odkrywając niewidzialne.

„Czasami zdarza nam się znaleźć w miejscu, którego zupełnie nie znamy. Używając aplikacji, będziemy wiedzieć, czy można się do nas dodzwonić poprzez sieć komórkową lub czy mamy dostęp do sieci Wi-Fi” – podsumował Vijgen.

Premiera aplikacji The Architecture of Radio na system iOS planowana jest na koniec roku 2015, a jej wersja na systemy Android powinna się pojawić na początku roku 2016. Poniższy film przedstawia jej działanie.

Źródło zdjęć: architectureofradio.com

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Innowacje techniczne

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story