Pościg za wydajnością

„2w1” dla studentów

W obliczu nieustannie rosnących kosztów edukacji policealnej przystępne cenowo urządzenia skierowane do studentów stanowią dziś niezwykle ważny segment rynku elektronicznego. Powiedzmy sobie szczerze — dziś posiadanie laptopa częściej jest wymogiem niż luksusem. Co zrozumiałe, rodzice nierzadko ze sporym sceptycyzmem podchodzą do zakupu laptopa. Z drugiej strony chcą jednak zapewnić swoim podopiecznym właściwe narzędzia, przydatne w czasie nauki. Tu właśnie z pomocą przychodzą nam urządzenia „2 w 1”.

Na co warto zwrócić uwagę?

— Obecnie mamy jedną z najlepszych okazji do zakupu komputera w ciągu ostatniej dekady — mówi Robert DeLine, kierownik programu ds. urządzeń „2 w 1” w firmie Intel. — Komputery osobiste przeszły w ostatnim czasie tak znaczną ewolucję, że w zasadzie mamy do czynienia z zupełnie nową ich odsłoną.

Omawiając urządzenia „2 w 1” DeLine podkreśla ich szeroką funkcjonalność — dotykowy ekran i niewielką wagę (charakterystyczną dla tabletów), połączone z elegancką fizyczną klawiaturą i wydajnością porównywalną z tradycyjnymi laptopami.

DeLine zaleca rodzicom wybierać „tak zaawansowane urządzenia, na jakie tylko mogą sobie pozwolić”. — Wybierając urządzenie „2 w 1”, które ma posłużyć młodym osobom przez dłuższy czas, nie warto oszczędzać 150 zł. Na dłuższą metę może to być nieopłacalne.

Dostępna oferta niesamowitych urządzeń

W obliczu powyższych faktów mocno na prowadzenie wysuwa się firma Asus, łącząca niską cenę proponowanych rozwiązań z ich wysoką wydajnością. Oferowane przez Asusa urządzenie „2 w 1” Transformer Book powstało z myślą o użytkownikach stawiających na pierwszym miejscu zalety klasycznego tabletu. Firma Asus, znana z niezawodności i innowacyjności swoich rozwiązań, proponuje dziś klientom pełnoprawne urządzenie „2 w 1” za kwotę nieprzekraczającą 1600 złotych. Dopóki nie rozwiążą się problemy patentowe firmy związane z modelem Transformer Book Duet (umożliwiającym przełączanie pomiędzy systemami Android i Windows), seria Transformer Book oferuje wszystko, czego możemy obecnie oczekiwać od tej klasy urządzeń — system operacyjny Windows 8, modele z ekranem o przekątnej 10 lub 13 cali oraz elegancki wygląd i wysoki komfort obsługi. Urządzenia z tej serii są także domyślnie wyposażone w oprogramowanie Word i PowerPoint (w wersji dedykowanej dla studentów) i zapewniają niebagatelne 11 godzin pracy baterii.

finding-the-right-2-in-1-laptop-and-tablet-combo-for-college-students_2

Funkcjonalność laptopa na pierwszym miejscu

Z drugiej strony możemy dziś wybrać takie urządzenia jak Lenovo Yoga 13 (dostępne od około 3000 złotych), które zapewniają wysoką wydajność potężnej serii Ultrabook i podbijają serca recenzentów już od dnia swojej premiery. Najbardziej atrakcyjny element urządzenia stanowi niewątpliwie ekran o przekątnej 13,3 cala (takiej samej jak w przypadku laptopów MacBook Pro). Jako model kładący największy nacisk na możliwości komputera PC, Yoga posiada większą klawiaturę i wydajny procesor Intel Core. Warto również wspomnieć o takich funkcjach, jak szyfrowanie dedykowanej chmury Lenovo czy też obsługa gestami (za pomocą technologii Lenovo Motion Control wykorzystującej wbudowaną kamerę urządzenia o rozdzielczości 720p).

finding-the-right-2-in-1-laptop-and-tablet-combo-for-college-students_3

Jeśli natomiast szukamy urządzenia o nieco większym ekranie, z pomocą przyjdzie nam model Acer Aspire R7 (dostępny od około 4400 zł), wyposażony w matrycę o przekątnej 15,6 cala, która zostawia w tyle większość konkurencyjnych propozycji w tej klasie. Aspire R7 ma także wiele trybów pracy dostępnych dzięki dedykowanemu zawiasowi Ezel i pozwalających w pełni wykorzystać zarówno ekran dotykowy urządzenia, jak i wbudowany gładzik i klawiaturę. Dzięki czterem głośnikom i technologii Dolby Home Theatre model ten świetnie radzi sobie także w świecie multimediów.

Wydajne i tanie – już od tysiąca złotych!

 

Goclever

A jeśli zależy nam na naprawdę niskiej cenie, i to za w pełni funkcjonalne urządzenie, warto przyjrzeć się ofercie polskich producentów. Od niedawna sprzedają bardzo udane konstrukcje “2 w 1” w precedensowo przystępnych cenach, już od tysiąca złotych. Przykładowo, świetny w swej klasie Goclever Insignia 1010 Business ma 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, elegancką aluminiową obudowę, napędza go wydajny Intel Atom Z3740D 1.33GHz. Sprzedawany jest z Windows 8.1 i pełną wersją pakietu MS Office 2013. I można go kupić już za zaledwie 999 zł. Reasumując: wysoka jakość za cenę nie do pobicia.

Najnowsze urządzenia „2 w 1” mają 2–7 razy wyższą wydajność niż ich poprzednicy. Nowe modele to także dłuższy czas pracy baterii, mniejsza waga oraz wysoka kompatybilność z różnego typu urządzeniami opracowanymi w ciągu ostatnich kilku lat. Te potężne i przystępne cenowo rozwiązania z pewnością spełnią wysokie oczekiwania swoich potencjalnych nabywców i użytkowników.

finding-the-right-2-in-1-laptop-and-tablet-combo-for-college-students_4

 

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Styl życia

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story