Mania ruchu makerów

Wydrukuj sukienkę

The Creators Project Content Partner, Intel iQ

Dzięki technologii druku 3D możemy stworzyć mnóstwo przedmiotów, jak choćby jedyne w swoim rodzaju statywy do aparatów. A studio projektowania mody SHIGO z Hongkongu właśnie udowodniło, że można także drukować odzież.

Projektanci z SHIGO zdołali stworzyć całą sukienkę – fragment po fragmencie – za pomocą niezwykłego urządzenia o nazwie 3Doodler, potrafiącego drukować obiekty trójwymiarowe w sposób przypominający korzystanie ze zwykłego markera. Każdy milimetr kwadratowy tej niecodziennej sukienki został ręcznie „narysowany” przez projektantów, przez co widoczny na niej zawiły morski wzór robi jeszcze większe wrażenie na odbiorcy.

Ewolucja w świecie mody

Projekt sukienki przygotowano tak, aby jej ostateczna, trójwymiarowa wersja stanowiła nierozłączną całość. Gotowy wzór wydrukowano na tkaninie, którą następnie naniesiono na manekina. Kolejny etap stanowiło już „tylko” precyzyjne pokrycie każdej linii 3Doodlerem w celu uformowania gotowego ubioru wydrukowanego z tworzywa sztucznego.

this-dress-was-drawn-into-existence-with-a-3d-printing-pen_2

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie. Projektanci z SHIGO zdecydowali się użyć technologii 3D, ponieważ (jak czytamy w opisie produktu) „jest ona niezwykle mało popularna w świecie mody, a już na pewno nikt nie używa jej do tworzenia gotowych ubrań”. Ten eksperyment pozwala nam dostrzec potencjał, jaki niesie ze sobą technologia drukowania 3D. Być może w przyszłości będziemy bowiem mogli sami rysować swoje ubrania, każdego dnia przyczyniając się do ewolucji w świecie mody.

this-dress-was-drawn-into-existence-with-a-3d-printing-pen_3

Poniżej możecie obejrzeć krótki film przedstawiający drobiazgowy proces tworzenia sukienki oraz kilka fantastycznych ujęć końcowego dzieła.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej studia SHIGO, na której możecie znaleźć jeszcze więcej rewolucyjnych projektów ze świata mody.

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Moda

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story