Game On!

Zostań swoim awatarem

Do tej pory opracowanie tak zaawansowanej technologii śledzenia twarzy było poza naszym zasięgiem. Podobne rozwiązania pozostawały domeną wysokobudżetowych studiów zajmujących się tworzeniem animacji do najbardziej kasowych gier i filmów, a wysokie ceny sprzętu i oprogramowania skutecznie odstraszały wszystkich amatorów.

Czasy te odeszły jednak w niepamięć wraz z nastaniem ery faceshift.

Firma Intel, szwajcarski startup faceshift oraz zespół amerykańskich specjalistów ds. przesyłania wiadomości i rozmów wideo odpowiedzialny za projekt ooVoo podjęli współpracę mającą na celu przeniesienie interaktywnych awatarów na urządzenia konsumenckie.

W tym celu wykorzystano kamerę 3D Intel® RealSense™zdolną rejestrować obraz w rozdzielczości HD i wykrywać jego głębię, a przy tym na tyle niewielką, że z powodzeniem mieści się ona w niewielkich urządzeniach. Warto zaznaczyć, że głównym przeznaczeniem kamery są zastosowania związane z obsługą komputerów za pomocą gestów.

2

Specjalistyczne oprogramowanie opracowane przez zespół faceshift analizuje wszystkie dane generowane przez kamerę wyposażoną w technologię Intel RealSense, dostarczając informacji na temat mimiki twarzy oraz ruchu gałek ocznych. To właśnie dzięki tym informacjom możliwe było ożywienie wirtualnych postaci widocznych na ekranach urządzeń.

3

W technologię Intel® RealSense™ wyposaża się dziś laptopy, komputery All-In-One i inne urządzenia, oferowane m.in. przez firmy ASUS, Lenovo, Dell, HP, Fujitsu oraz NEC.

Zintegrowanie kamery 3D z komputerem oraz wykorzystanie niedrogiej i łatwiej w użyciu aplikacji (takiej jak faceshift) znacząco zwiększa dostępność technologii śledzenia twarzy wśród jej potencjalnych odbiorców.

To wrota do nowego, fascynującego świata wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej technologii komunikacja internetowa z użyciem awatarów już wkrótce stanie się codziennością – gdy tylko będą one w stanie we właściwy sposób przekazywać nasze emocje.

To prawdziwa rewolucja!

– Połączenie technologii Intel RealSense i faceshift oznacza nowy poziom jakości i niezawodności rozwiązań dostępnych na komputerach konsumenckich – wyjaśnia Mooly Eden, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. technologii percepcyjnej w firmie Intel. – To prawdziwa rewolucja w dziedzinie komunikacji internetowej i gier wideo.

Jego zdanie podziela Thibaut Weise, prezes firmy faceshift. – Dzięki połączeniu technologii faceshift i Intel RealSense możemy udostępnić użytkownikom rozwiązania animacyjne zarezerwowane dotychczas dla studiów filmowych.

A czy Wy jesteście zainteresowani kupnem urządzenia wyposażonego w zintegrowaną kamerę z technologią Intel RealSense? Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

 

Informacje o faceshift

Faceshift to poboczny projekt Politechniki Federalnej w Zurychu (ETH) i Politechniki Federalnej w Lozannie (EPFL) uruchomiony w 2012 roku. Ich produkt przeznaczony do profesjonalnych zastosowań z powodzeniem wykorzystywany jest dziś na całym świecie do tworzenia gier i filmów, monitorowania reakcji emocjonalnych, a także w systemach zabezpieczeń i w toku badań naukowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.faceshift.com

Informacje o ooVoo

Firma Intel nawiązała współpracę z ooVoo, liderem branży rozmów wideo, aby zwiększyć realizm, atrakcyjność i prywatność rozmów prowadzonych za pośrednictwem sieci za pomocą technologii Intel RealSense. Rozwiązanie ooVoo już dziś z powodzeniem wykorzystuje możliwości procesorów firmy Intel, zapewniając niezwykle wysoką jakość rozmów wideo w rozdzielczości HD, możliwą do osiągnięcia nawet na wysoce energooszczędnych urządzeniach oraz przy zachowaniu niskiego poziomu wykorzystania sieci. Połączenie ooVoo z technologiami Intel RealSense i faceshift pozwoliło stworzyć produkt udostępniający funkcje awatarów naśladujących mimikę twarzy użytkowników. Szybkie skanowanie twarzy pozwala uzyskać indywidualnego awatara, odzwierciedlającego ruchy twarzy. Wkrótce rozwiązanie to będzie również oferować możliwość zmiany tła oraz jego rozmywania.  

Udostępnij ten artykuł

Podobne tematy

Rozrywka

Przeczytaj w następnej kolejności

Read Full Story